בית חולים אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: Yuriy Klochan / 123rf, חדשות

המשטרה הודיעה הערב (ראשון) על סיום החקירה בעניינה של ד"ר אירנה בלוך, מנהלת המחלקה הנוירולוגית בבית החולים "העמק" שבעפולה, החשודה כי סייעה להגדיל קצבאות של מטופלים שפנו אליה בתמורה לשוחד. כעת התיק יועבר לבחינת הפרקליטות שתבחן את המלצות המשטרה, שאסורים בפרסום, ותחליט אם להעמידה לדין.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

בהודעת המשטרה צוין כי ד"ר בלוך נחקרה באזהרה בחשד לשוחד ובביצוע עבירות נוספות. על פי החשד, עשרות מטופלים שהופנו אליה, באמצעות מתווכים, זכו להגדלה באחוזי נכות שקיבלו מהמוסד לביטוח לאומי, זאת לאחר שהשתתפו בוועדות של משרד הבריאות שבהן ישבה ד"ר בלוך. כתוצאה מהגדלת אחוזי הנכות המטופלים קיבלו קצבאות מוגדלות.

במסגרת החקירה עשרות מעורבים נחקרו, חלקם באזהרה, בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, עבירות על חוק המוסד לביטוח לאומי ועבירות נוספות. החקירה התנהלה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, בשיתוף המוסד לביטוח לאומי ובליווי פרקליטות מחוז צפון.

בגלל חוק ההמלצות - עמדת המשטרה לא תפורסם

בימים הקרובים התיק יועבר לפרקליטות לצורך עיון והחלטה. מהמשטרה נמסר כי בעקבות חקיקת "חוק ההמלצות", אין באפשרותה לפרסם את המלצתה אם להעמידה לדין. "בהתאם לתיקון 81 לחוק סדר הדין הפלילי, קרי חוק 'ההמלצות', פרסום ההודעה אינו כולל עמדה ביחס למכלול התשתית הראייתית נגד החשודים וסיכום הראיות יובא להכרעת הפרקליטות", מסרו במשטרה.

בחודש יולי האחרון פורסם כי המשטרה בדקה חשדות לפיהם ארבעה חשודים בפרשה קיבלו טובות הנאה שוות כסף לכאורה ואף קיבלו במרמה כספים מהמדינה על סמך מצג שווא.

אחד העצורים היה מתווך, על פי החשד, שהביא לרופאה אזרחים שקיבלו ממנה חוות דעת ואישורים כוזבים, באמצעותם זכו לקצבה מהביטוח הלאומי והנחות שונות בתשלומי ארנונה או במיסים. חוקרי המשטרה עיכבו לחקירה רופא נוסף מבית החולים האיטלקי בנצרת ואת רעייתו של המתווך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו