מתקפה ישירה וחסרת תקדים נגד היועץ המשפטי לממשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף אמש (שבת) בחריפות את מנדלבליט בעקבות פרסום הכתבה על "גרסת היועמ"ש" ב"חדשות סוף השבוע", ואמר כי כתבה כזו שמשודרת ערב החלטה שהיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט אמור להכריע בעניינו "מטרידה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בדף הפייסבוק שלו כתב נתניהו: "אפילו כתב 'הארץ' נאלץ להודות שנערך כאן מסע צייד. מתברר שבמשך שנה המשטרה לא חקרה עבירות, אלא חיפשה עבירות נגדי. קוראים לזה 'תפירת תיקים'".

ראש הממשלה התייחס בדבריו לדברים שצייץ כתב "הארץ" חיים לוינסון בחשבון הטוויטר שלו: "צופה בכתבה של 'מנדלבליט למקורביו' בערוץ 2. התיאור שנמסר שם על תחילת החקירה מאוד מאוד מאוד מאוד מטריד. שנה עבדו עם רכילויות עד שהגיעו להדס קליין שסוף סוף הביאה חומר? לא היה שום מידע מבוסס שהגיע שהצדיק את גלגול החקירה?".

נתניהו אף הוסיף כי הבחירה לשתף פעולה עם תוכנית כזאת, בעיתוי כזה, היא "חסרת תקדים בתולדות המשפט הישראלי ומעלה סימני שאלה קשים". עוד הבהיר: "יש לי דברים חמורים לומר על מה שראינו הערב ואומר אותם כשאחזור מהמסע המדיני לצ׳אד".

בריאיון שפורסם עימו אמר מנדלבליט כי כאשר התפרסם תאריך הבחירות ב-9 באפריל, לא קרה כלום, וכי העניין לא שיבש לו את התכניות. "אני צריך לעשות את העבודה שלי כמה שיותר מהר", הבהיר היועץ. "אבל כמובן, בלי להתפשר על היסודיות והמקצועיות".

אביחי מנדלבליט
היועמ"ש מנדלבליט | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות


על הטענה כי הבחירות קרובות וכי נתניהו אומר שלא לגיטימי להגיש כתב אישום בזמן סמוך כל כך לבחירות אמר: "אני עושה את העבודה שלי ולא מתייחס לשום דבר אחר".

"אני באמת מאמין שבמדינה דמוקרטית שלטון החוק הוא אחד לכל אדם - מהאזרח הפשוט ועד לראש הממשלה. כך היה וכך צריך להמשיך להיות", הבהיר מנדלבליט. "אנחנו נוטים לפספס את טבע האדם. כאשר יועץ משפטי מתמנה לתפקיד, ולא חשוב מי מינה אותו, הוא חדל להיות מחויב למי שמינה אותו, כי הוא יודע שהוא מחויב למקצועיותו שלו בלבד".

עוד הוסיף: "אני מקצוען. אני עובד לפי ראיות וזה הכול. אסור לתת למתקפות להשפיע וזה לא ישפיע. צריך לתת למערכת המקצועית לעשות את העבודה שלה. יש מוסד של היועץ המשפטי לממשלה וזו המשמרת שלנו. לראש הממשלה עומדת לו חזקת החפות, ואם יהיה שימוע, אז בוודאי שצריך לשמוע את זה בלב פתוח ובנפש חפצה. זו האחריות שלי, ואני יודע לשאת באחריות".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו