נוה בהארכת מעצרו, ארכיון
אפי נוה בהארכת מעצרו, השבוע | צילום: חדשות

התפתחות נוספת בפרשת "מין תמורת מינוי": המשטרה בודקת חשד נוסף נגד אפי נוה, יו"ר לשכת עורכי הדין המתפטר, לפיו הוא סייע למתמחה לעבור את בחינות הלשכה תמורת מין. המשטרה מבקשת היום (שישי) מבית המשפט צו כדי לקבל את הטלפון הנייד של המתמחה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

המתמחה מסרבת להעביר לידי המשטרה את המכשיר, באמצעות עורך הדין שרון נהרי, בטענה כי יש בו תכנים אישיים רגישים.

עורך הדין שרון נהרי שמייצג את המתמחה
עורך הדין שרון נהרי שמייצג את המתמחה | צילום: יח"צ, חדשות

משעות הבוקר נחקרות שתי החשודות הנוספות בפרשה - השופטת והפרקליטה שנשואה לשופט - שלפי החשד ניהלו יחסים רומנטיים עם נוה בתמורה לכך שיקדם מינויים. ההערכה היא שבשבוע הבא יבקשו החוקרים לזמן לעדות גורמים נוספים, ובהם גם שרים ושופטים שקשורים לוועדה למינוי שופטים.

שתי החשודות, ששמותיהן עדיין אסורות לפרסום, נשלחו שלשום למעצר בית בתום יום החקירה הראשון שלהן. החוקרים ממשיכים לבחון את הראיות בפרשה, ובמשטרה הבהירו היום שבית המשפט אפשר לעיין במידע הרגיש שהושג בפרשה.

"כל פעולות החקירה נעשו כדין"

בתגובה לדיווחים ולטענות על השגת ראיות נגד נוה בפרשת "המין והמינוי", במשטרה הבהירו היום כי "כל פעולות החקירה הרלבנטיות נעשו כדין, תוך איזון בין האינטרסים השונים הנוגעים לעניין".

בהודעת המשטרה החריגה הבוקר נכתב: "מבלי לאשר או להכחיש דבר מן הנטען בפרסומים שונים לגבי דרך הגעת המידע אל רשויות האכיפה, נציין כי החקירה עוסקת אך ורק בבדיקת חשדות לעבירות פליליות על פי אותו מידע בקשר למינוי שופטים, ואיננה עוסקת בנושאים אחרים. בגלל רגישות החומר המשטרה והפרקליטות הגבילו עצמן בעיון בו". מהודעת המשטרה עולה כי בית המשפט התיר לעיין במידע שהגיע לידי המשטרה.

עדים נוספים יזומנו
עדים נוספים יזומנו | צילום: הלל מאיר/TPS‎, חדשות

כמו כן הדגישו כי צו איסור פרסום מוטל על פרטי החקירה שלא הותרו לפרסום עד כה, והצו עוסק גם בפרטים ומידע שהושג מהטלפונים הסלולריים של נוה. "מעבר לצרכי ניהול החקירה, קיימים גם שיקולים של פגיעה חמורה בפרטיותם של החשוד וצנעת הפרט של גורמים שונים, לרבות כאלה שכלל אינם קשורים לחקירה, עמם בא החשוד במגע ובגין שיקולים אלה החליט בית המשפט להוציא צו זה", הדגישו במשטרה.

החקירה מתנהלת באישור הגורמים המוסמכים, בליווי של פרקליטות מחוז מרכז ופיקוח של פרקליט המדינה. "מחמת הזהירות, החקירה מתנהלת גם עם בקרה של בית המשפט אשר נתבקש לאשר פעולות חקירה שונות והוא שאישר עיון בחומר רגיש תוך הטלת מגבלות שונות", ציינו.