החשוד ברצח - חתנו של הנרצח: המשטרה הודיעה היום (ראשון) כי סיימה לחקור את האירוע בו נורה למוות עלי טהא בכפר קאסם בחודש שעבר, בידי רעול פנים שנהג ברכב שטח. לפי החשד, הרצח - שבוצע לאור יום ברחוב מרכזי - תוכנן מראש על רקע סכסוך קודם בין אביו של החשוד לבין הקורבן, אביה של אשתו. מצלמות אבטחה תיעדו את רגעי הירי ואת ניידת המשטרה שפתחה במרדף אחר היורה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בחודש שעבר התקבל במשטרה דיווח על קטטה בכפר קאסם. עם הגעת ניידת הסיור למקום, השוטרים שמעו מספר יריות והבחינו בחשוד, מוחמד בדיר בן ה-33, נוהג בפראות ויורה לעבר טהא בן ה-56. טהא, שהתמוטט על הכביש, פונה לקבלת טיפול רפואי לבית החולים בילינסון בפתח תקווה ושם נקבע מותו.

הנשק ששימש לרצח
הנשק ששימש לרצח | צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות

השוטרים פתחו במרדף אחר החשוד שנמלט עם רכבו מהמקום וסיכן הולכי רגל ונהגים אחרים. בסיום המרדף השוטרים עצרו את החשוד: במהלך איסוף הראיות בזירה מצאו את הנשק מסוג M16 שאיתו בוצע הרצח, מחסנית עם כדורים, רכב השטח ששימש למילוט וכובע גרב.

מהחקירה התברר כי לפני האירוע פרצה קטטה בין אביו של החשוד לבין חמו, שבמהלכה האב נפצע באופן קל. לדברי החשוד, האירוע עורר את כעסו והוביל אותו לביצוע הרצח. עוד עלה כי החשוד הצטייד בנשק כחודשיים לפני האירוע, לאחר שמצא אותו מוסתר בסמוך לבית העסק שלו.

רכב השטח שבו נהג החשוד ברצח
רכב השטח שבו נהג החשוד ברצח | צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות

בשבוע שעבר הוגשה הצהרת תובע ומחר בכוונת הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

מזהר קאסם, חברו של המנוח, אמר לחדשות בחודש שעבר: "זה רצח מסובך והקורבן הוא איש מיוחד כולם אהבו אותו בכפר קאסם". קאסם הוסיף כי הקורבן היה "אדם נדיב שעזר ונתן". "לא מאמינים שהוא איננו", אמר בצער. "האלימות והנשק הבלתי חוקי שוב מכים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו