זו כבר רשמית מכת מדינה – ויש לה קורבנות בנפש ובגוף: שימוש בסלולרי בנהיגה ללא דיבורית היא עבירת התנועה שנרשמו בגינה הכי הרבה דוחות לנהגים בשנת 2018. יותר מ-95 אלף פעמים נתפסו נהגים מדברים בלי דיבורית, מסמסים או מתעסקים באפליקציות – כך עולה מנתוני אגף התנועה במשטרת ישראל שמתפרסמים לראשונה בחדשות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בשנה האחרונה נרשמה ירידה של 11% בתאונות דרכים ביחס ל-2017. ירידה נרשמה גם בכמות הנפגעים בתאונות – 12%. מספר ההרוגים ירד ב-13% ובתאונות הקטלניות נרשמה ירידה של 12%.

העבירה השנייה בשכיחותה בדוחות שנרשמו לנהגים בשנה שעברה היא נסיעה במהירות מעל המותר בחוק. אחריה: חציית שטח הפרדה - אותם נהגים שעוברים לנתיב הירידה מכביש מהיר רגע אחרי שכבר חלפו על פני הנתיב.

מצעד דוחות התנועה של המדינה
צילום: RF123, חדשות
מצעד דוחות התנועה של המדינה
צילום: RF123, חדשות

דירוג עבירות התנועה של משטרת התנועה משלב את העבירות שנאכפו בכבישים הבין עירוניים והעירוניים. הוא מושפע, כמובן, מהבחירה של המשטרה באילו עבירות להתמקד והיכן.

כך למשל בכבישים העירוניים מתמקדים השוטרים יותר בעבירות הקשורות למתן זכות קדימה להולכי רגל. בתחום זה נרשמה ב-2018 ירידה של 15% במספר ההרוגים הולכי הרגל.

"אגף התנועה שם לו למטרה להגביר את האכיפה בעבירות מסכנות חיים ובריונות הגורמות לתאונות דרכים", אומרים במשטרה. "הירידה במספר ההרוגים היא בשבילנו זריקת מוטיבציה להמשיך ולפעול בדרך הארוכה והקשה של המלחמה בקטל בכבישים. פעילות ממוקדת ומרתיעה גורמת לשינוי בתרבות הנהיגה ומצמצמת את תאונות הדרכים והנפגעים".