שר הפנים אריה דרעי
צפירת הרגעה. אריה דרעי | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90, חדשות

לפני כחודשיים המשטרה הגישה את המלצתה להעמיד לדין את יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי בגין עבירות מרמה והפרת אמונים, כמו גם עבירות מס במיליוני שקלים. אלא שגורמים במשרד המשפטים מבהירים הערב (חמישי) כי התיק בעניינו יפורסם רק לאחר הבחירות לכנסת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לכאורה אותו היגיון שמכתיב את המאמץ להכריע בתיקי נתניהו לפני הבחירות אמור להוביל להכרעה בתיקי דרעי. גם מצביעי ש"ס זכאים לדעת מה מצבו המשפטי של דרעי כשהם באים לקלפי, אולם הגורמים מבהירים כי ההחלטה לא תתקבל לפני 9 באפריל.

התיק בעניינו של דרעי עדיין נמצא בפרקליטות המחוז ועדיין לא הגיע לשולחנם של היועץ המשפטי לממשלה ושל פרקליט המדינה. על פניו מדובר בצפירת הרגעה לדרעי, או להיפך, תלוי מה תהיה ההכרעה הסופית.

לדברים יש גם השלכות פוליטיות. אחד השיקולים המרכזיים ביוזמת "המפץ החרדי", שדיבר על ריצה משותפת של כלל החרדים במפלגה אחת, היה החשש מתרחיש של הגשת כתב אישום נגד דרעי רגע לפני הבחירות. בש"ס פחדו שהמפלגה עלולה ליפול בגלל זה מתחת לאחוז החסימה.

כעת נותר לראות כיצד אותה "צפירת הרגעה" תשפיע על רעיון המפץ החרדי, שככל הנראה יצונן. בכל מקרה, מה שברור זה שתיק דרעי לא יוכרע לפני הבחירות וכנראה גם לא לפני הקמת הממשלה הבאה.