זירת התאונה, הבוקר
זירת התאונה הקלטנית, היום | צילום: נועם רבקין פנטון / פלאש 90, חדשות

שעות אחרי התאונה הקטלנית בכביש 443 שבה נהרגו שתי צעירות ונפצעו 41 נוספים, הותר לפרסם הערב (ראשון) את שמות הקורבנות: רחל גוטמן בת 29 ואם לתינוק קטן, ורוחמה רוזן בת 27. בשעה 20:00 ייצא מסע ההלווייה של השתיים מרחבת בתי הכנסת במודיעין עילית לבית הלוויות שמגר בירושלים, והן ייקברו בהר המנוחות בגבעת שאול.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

התאונה אירעה הבוקר כשאוטובוס עמוס נוסעים התנגש ברכב מסחרי שעמד בצד הדרך ליד בית חורון. שתי נוסעות נהרגו במקום ו-41 בני אדם נוספים נפצעו כשהאוטובוס התהפך, בהם שני פצועים במצב קשה, חמישה במצב בינוני והיתר במצב קל.

זירת התהפכות האוטובוס
הנהגים יזומנו לחקירה | צילום: החדשות

בתיעוד השניות הראשונות לאחר התאונה ניתן לראות נוסעים מחלצים את עצמם דרך השמשה הקדמית שהתנפצה בתאונה. קודם לכן פורסם כי לאחר שיושלם טיפולם הרפואי, שני הנהגים המעורבים בתאונה יזומנו לחקירה באזהרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

הכביש המרכזי נחסם למשך שעות ארוכות, בין היתר בשל פעולות חילוץ הלכודים באוטובוס שארכו זמן רב. הפצועים פונו לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק בירושלים ולבית החולים תל השומר, בדרגות פציעה שונות.

"הייתה לנו סיעתא דשמיא"

בין הפצועים קל באירוע היה גם ישראל קצורג בן ה-15. "עד עכשיו אני רועדת", סיפרה אימו אתי בריאיון ל"חמש עם רפי רשף". לדבריה, "הייתה לנו סיעתא דשמיא, והוא יצא עם פגעים ממש קלים".

לדברי האם, בנה היה שקוע בספר בחלק האחורי של האוטובוס בזמן התאונה. "פתאום הוא קלט שאנשים סביבו מתיישבים על הרצפה וצורחים, כמו בפיגוע", שיתפה. "הוא תפס את עצמו ויצא דרך החלון, והתחיל להסתובב הלום, מנסה לקלוט מה קורה".

"הוא התקשר אליי מתוך האוטובוס, שם הכוחות במקום אמרו לו להתיישב. הוא אמר לי שהוא בסדר, אבל שמפנים אותו לבית החולים", המשיכה. "מצד אחד הבנתי שהוא בהלם ובכל הקבוצות בוואטסאפ זורמים דיווחים על מה שקרה – אבל מצד שני הוא התקשר אליי בעצמו ואמר שהוא בסדר. הייתי בעצמי בהלם".

"קיבלנו מתנה ענקית היום", סיכמה האם. קיבלנו את הילד שלנו במתנה. שיחררו אותנו יחסית מהר, אבל ראינו מסביב את שאר הפצועים – וכל העיר געשה ורעשה, ממש כמו בפיגוע".

התהפכות אוטובוס בכביש 443
צילום: דוברות המשטרה, חדשות

האוטובוס, שהיה עמוס בנוסעים, התהפך הבוקר לאחר שהתנגש ברכב בכביש 443, סמוך לבית חורון. התאונה אירעה סמוך לשעה 10:00, סמוך לבסיס ההדרכה של מג"ב. חניכי קורס מ"כים יחד עם צוותי רפואה מהבסיס הגיעו ראשונים לזירה והחלו לטפל בפצועים. למקום הוזעקו כוחות גדולים של משטרה, כיבוי אש וצוותים של מד"א שנעזרו במסוקים לפינוי הפצועים לבתי חולים באזור.

החילוץ מתוך האוטובוס, היום
החילוץ מתוך האוטובוס, היום | צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש, חדשות
חילוץ לכודים מתוך האוטובוס
צילום: החדשות

במשטרה ציינו כי הרכב שנפגע מהאוטובוס עצר לצורך טיפול בתאונה אחרת. "מחקירה ראשונית של בוחני התנועה עולה בשלב זה כי בנתיב הנסיעה המקביל מכיוון בית חורון למודיעין אירעה תאונת דרכים קלה בין שני כלי רכב", מסרו. "רכב פרטי מסוג טרנזיט שהגיע ממול מכיוון מודיעין לבית חורון והבחין בתאונה, עצר בשטח ההפרדה מצד שמאל לכביש בכוונה להעניק סיוע. נהג האוטובוס שהגיע אחריו פגע ברכב הטרנזיט, התהפך על צידו, גלש לתעלה ופגע במעקה הבטיחות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו