המנחים בטקס: אסי עזר ובר רפאלי
עזר ורפאלי | צילום: יונתן זינדל / פלאש 90, חדשות

שעות אחרי שמכירת הכרטיסים לאירוויזיון הוקפאה מתברר שבין רוכשי הכרטיסים "בניגוד להנחיות" נמצאים גם מנחי התחרות אסי עזר ובר רפאלי - כך דווח הערב (ראשון) בגיא פינס. יודגש כי עזר ורפאלי שילמו מחיר מלא על הכרטיסים שרכשו, אך נבדק אם הם קיבלו הטבות ממשרד הכרטיסים "לאן" ביחס לרוכשים אחרים. במקביל, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הנחה את המשטרה לפעול באופן מידי נגד תופעת הספסרות שהתעוררה בעקבות הביקוש הגבוה לאירוע, ובמסגרתה נמכרו כרטיסים בניגוד לחוק במחיר הגבוה פי 2.5 ממחירם המקורי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

מוקדם יותר הודיעו בתאגיד למשרד הכרטיסים "לאן", שנבחר במכרז למכור את הכרטיסים לתחרות הזמר, כי עליו לעצור את המכירה לאחר שהתעורר חשש לאי סדרים ולפגמים בהליך המכירה. בהודעת התאגיד נכתב כי מערכות הפיקוח והבקרה של התאגיד העלו חשש לכך שמאות כרטיסים נמכרו לבכירים במשק במקום לציבור.

מחירי טיסות רגילים לעונה יחסית
צילום: פלאש 90, חדשות

"מערכות הפיקוח של התאגיד זיהו ניסיון של גורמים שונים להתערב בהליך המכירה והעלו ממצא שלפיו יש חשש כי מאות כרטיסים, בשווי של מאות אלפי שקלים ובמקומות הטובים ביותר באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור הרחב, וזאת בניגוד מוחלט להנחיות מועצת התאגיד", נכתב בהודעת התאגיד.

מחירי הכרטיסים לאירוויזיון
מחירי הכרטיסים לאירוויזיון | צילום: 123RF, חדשות

בעקבות הדברים בתאגיד הוחלט להקפיא את מכירת הכרטיסים עד לבירור הנושא. "במידה ויימצא כי כרטיסים נמכרו שלא כדין, התאגיד יפעל להשבתם למכירה ליעדם המקורי - הציבור הרחב", מסרו בתאגיד.

עוד נמסר: "הנהלת כאן היא שזיהתה והתריעה בפני לאן, כי מצאה חשש לאי סדרים ופגמים בהליך המכירה שבוצע מטעם ועל ידי לאן. העניין בבדיקה ואנו מציעים להמתין לתוצאותיה ולאמת שתחשף ותצא לאור בקרוב".

כרטיס ב-4,500 שקלים במקום ב-1,500

במקביל, במשרד לביטחון הפנים מסרו כי ניתנה הוראה למשטרה לעצור את הסחר הלא חוקי ברשתות ולמנוע את הפקעת המחירים. "עושק הציבור וניצולו באמצעות הספסרות בכרטיסים הינה תופעה מכוערת ולא חוקית", אמר השר גלעד ארדן. "לא ניתן שאירוע היסטורי ומשמח יהיה כלי בידי עבריינים המכערים את פניה של מדינת ישראל".

מחירי הכרטיסים לאירוויזיון
מחירי הכרטיסים לאירוויזיון | צילום: 123RF, חדשות

לפי התנועה לאיכות השלטון, חלק מברי המזל שהצליחו לרכוש כרטיסים מנסים כעת למכור אותם במחירים מופקעים ובשווי הגבוה במאות אחוזים מערכם הנקוב. בתנועה ציינו מקרה שבו אישה רכשה כרטיס בסכום של 1,700 שקלים והציעה אותו למכירה ב-4,500 שקלים. רוכש אחר - עורך דין במקצועו - ביקש סכום של 10,000 שקלים בעבור שני כרטיסים שנרכשו בסך 3,400 שקלים.

בתנועה אף ציינו כי כל המוכרים הזדהו בשמם ובפרטי הקשר האישיים שלהם בקבוצת פייסבוק ייעודית שנקראת "כרטיסים לאירוויזיון". "אנו סבורים שמתחייבת פתיחת חקירה פלילית שתמצה את הדין עד תום עם כל אלו המנסים לעשות רווח כספי אסור על גבם של המבקשים לקחת חלק באירועי האירוויזיון", קראו בתנועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו