צפו בכתבה המלאה
ייחקרו במקביל ובנפרד. בני הזוג נתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

רגע לפני שראש הממשלה נתניהו טס למסעו המדיני בארה"ב, הוא ורעייתו שרה ייחקרו ביום שישי במעון הרשמי בירושלים בפרשת בזק (תיק 4000). במשטרה מתכוונים להפעיל שיטת חקירה יוצאת דופן, לפיה השניים ייחקרו בו זמנית, אך בנפרד. על פי תכנית החוקרים, בזמן שראש הממשלה ייחקר באזהרה, רעייתו תמסור במקביל עדות פתוחה. במהלך חקירתו צפוי ראש הממשלה גם למסור עדות במסגרת חקירת תיק 3000 (פרשת הצוללות וכלי השיט).

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההערכה היא שחוקרי המשטרה יבקשו להציג לבני הזוג חומרים זהים וייתכן שאפילו ישמיעו להם הקלטות חדשות שאספו במהלך החקירה. החוקרים ינסו לקבל במקביל מבני הזוג התייחסות או גרסה ראשונה לממצאים. בעבר נמתחה ביקורת על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדבר ההפרדה שנעשתה בין חקירת ראש הממשלה לבין העדות שרעייתו מסרה ימים לאחר מכן בתיק 1000 (פרשת המתנות וטובת ההנאה). ייתכן שכעת בא התיקון.

השופטת והתובע, ארכיון
"פרשת המסרונים לא משנה דבר" | צילום: דוברות בית המשפט, careebiz

לקראת החקירה הבהירו השבוע במשטרה כי בכוונתם להמשיך בתכנית המקורית של חקירת תיק 4000 וכי חשיפת ההתכתבויות בין השופטת רונית פוזננסקי-כץ לתובע מהרשות לני"ע עו"ד ערן שחם-שביט לא תשנה דבר - גם לא את החקירה באזהרה של ראש הממשלה.

ביום שישי האחרון פרסם משה נוסבאום כי היועץ המשפטי לממשלה אישר לחוקרים לגבות מראש הממשלה עדות ובמידת הצורך אף לחקור אותו. בשל כך, צפוי להגיע למעון ראש הממשלה, זו הפעם השמינית, צוות חקירה מורחב העוסק בשתי הפרשות הללו, כמו גם בפרשת גרסטל.

נתניהו: "מיום ליום מנפחים את המספרים"

במשטרה לא מוכנים לומר באילו עניינים יעיד או ייחקר ראש הממשלה, וטרם ידוע כמה זמן יוקצב להם לצורך הדבר. במשטרה מקווים לבצע את המהלך במהירות, במטרה לקבל מראש הממשלה גרסה ראשונה בתיק 4000, מתוך הבנה שכל החשודים בפרשה צפויים להיות משוחררים לביתם בתנאים מגבילים - ובשלב זה עלולים להתחיל בשיבושי חקירה. משכך, מעוניינים במשטרה לבצע את גביית העדות או החקירה בזמן ששאר החשודים עדיין במעצר.

בדיון שנערך השבוע בבית המשפט בדבר הארכת מעצרו של איש העסקים שאול אלוביץ', אמר נציג הפרקליטות כי המיליארדר חשוד בקבלת שוחד וטובות הנאה בהיקף של כמיליארד שקלים. אלוביץ' מצדו אמר לשופט עלאא' מסארווה, שהחליף את פוזננסקי-כץ: "מנסים לשבור אותי רק כדי שאודה בדברים שלא עשיתי".

אלוביץ', מסתמן אישום במתן שוחד
החשד: שוחד בסך מיליארד שקלים. אלוביץ' | צילום: החדשות

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה להיקף השוחד שקיבל לכאורה אלוביץ' כי "אין שחר לטענות נגד ראש הממשלה נתניהו. כל החלטותיו התקבלו בצורה עניינית והן מבוססות על גורמי המקצוע, וועדות מקצועיות והייעוץ המשפטי".

עוד נמסר כי "האמת לא מפריעה למסע ההכפשה נגד ראש הממשלה. מיום ליום מנפחים את המספרים: בהתחלה עשרות מיליונים, אחר כך מאות מיליונים, היום מיליארד ומחר טריליון. אבל סופה של האמת לנצח והאוויר החם יצא גם מהבלון הזה - כי לא היה כלום".