זרעו הרס בבתי עסק וגבו "דמי חסות": מאות שוטרים ובהם חוקרים, בלשים, לוחמי מג"ב וכלבנים פשטו לפנות בוקר (ראשון) על בתיהם של חברי כנופיה בנצרת, שבמהלך החודשים האחרונים הטילו אימה על אזרחים ובעלי עסקים, ועצרו 15 חשודים. על פי החשד, חברי הכנופיה דרשו תשלומים קבועים מבעלי עסקים ואלה שסירבו סבלו ממסכת הפחדות, פגיעה ברכוש ואף איומים על חייהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך חקירת המשטרה נחשפה השיטה בה נהגו חברי הכנופיה לסחוט את דמי החסות - חבריה היו מגיעים לבית עסק כשלהוא ומתחילים לנהל ויכוח מבוים במהלכו היו מתפרעים ומשליכים חפצים מכל הבא ליד, תוך שהם גורמים נזק רב למקום.

15 חברי כנופיה מנצרת נעצרו (צילום: דוברות המשטרה)
15 חברי כנופיה מנצרת נעצרו | צילום: דוברות המשטרה

לאחר מכן הם היו פונים לבעל העסק ב"הצעה" לשלם להם על מנת שמקרה כזה לא יחזור על עצמו. בעלי העסקים שלא נכנעו לסחיטה נחשפו לסכנה ממשית כשלפי החשד, חברי הנכופיה ביצעו ירי לעבר אותם עסקים ואף לבתיהם הפרטיים של הבעלים. במקרים מסוימים האיום אף עלה מדרגה ורימונים הושלכו לביתם ולעסקיהם.

למעלה מ-10 חודשים נמשכה חקירת המשטרה בשיתוף עם פרקליטות מחוז צפון שהובילה למבצע המעצרים. במהלך הפשיטה תפסה המשטרה 2 רכבי יוקרה, סמים רבים מסוגים שונים, 100 אלף שקלים במזומן ורכוש כולל בשווי של כמיליון שקלים. המשטרה תבקש מבית המשפט לחלוט את כל הרכוש.

החשודים הובאו לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בנצרת וממשטרת ישראל נמסר כי "על כל אזרח שנופל קורבן לסחיטה לא להיכנע ולהודיע מיד למשטרה. הניסיון המצטבר במגוון עבירות סחיטה באיומים מלמד כי התשלום אינו מבטיח שקט ושלווה ומעודד את העבריינים להעמיק את הסחיטה וכן להמשיך ולבצע את זממם כלפי אותו קורבן".