"שמעתי קולות בשר ודם מהחלון": מעצרו של אמיר בסטיקר, החשוד ברצח שכנו איתי מור באשדוד, הוארך היום (רביעי) בשבעה ימים. במהלך הדיון בבית משפט השלום באשקלון, אמר בסטיקר כי קולות אמרו לו לבצע את הרצח: "קולות דיברו מהחלון, קולות של בשר ודם. איתי דיבר מהחלון. אני אומר את האמת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך הדיון קבע פסיכיאטר, על בסיס שלוש פגישות שקיים עמו, כי בסטיקר היה במצב פסיכוטי בזמן הרצח - זאת חרף העובדה כי אין לו עבר של מחלת נפש. בסטיקר עצמו טוען כי הוא בריא ומסרב להתאשפז. כבר אתמול חוות דעת פסיכיאטרית המליצה להשאיר את בסטיקר באשפוז כדי לקבוע אם הוא כשיר לעמוד לדין.

"הפסיכיאטר המחוזי הגיש חוות דעת שקבעה כי בזמן האירוע החשוד היה במצב פסיכוטי קשה שהוביל לטרגדיה הנוראית", מסרה עורכת הדין עפרה סיבוני, שמייצגת את בסטיקר מטעם הסניגוריה הציבורית. "לאור מצבו הנפשי והסכנה לשלומו, הורה בית המשפט לשב"ס להעביר את החשוד לאשפוז במרכז לבריאות הנפש של שב"ס".

זירת הרצח באשדוד, ארכיון
זירת הרצח באשדוד | צילום: דוברות מד"א

איתי מור בן ה-44, אב לארבעה ילדים, נרצח כשיצא מביתו לזרוק את האשפה, בשעה שהקריא סיפור לבנו. על פי החשד הוא נרצח על ידי בסטיקר, שכנו, ללא שום סיבה. בסטיקר בן ה-24 גר עם הוריו בשכנות למור, ונעצר זמן קצר לאחר הרצח. בחקירתו טען ששמע קולות שאמרו לו לבצע את הרצח והוא נשלח על ידי בית המשפט להסתכלות פסיכיאטרית. "יכול להיות שהוא שמע קולות גם קודם, אז איפה היו כל אלה שצריכים לשמור עליו?", אמרה האם. "בן אדם סגור בבית שנים, יש בעיה - אף אחד לא מטפל, גם לא המשפחה. כולם מסתירים ואומרים שהכל בסדר".

ביום ראשון הגיבה לראשונה רחל מור, אמו של איתי, לרצח הנורא. "מוות סתמי ומיותר, אנשים כאלה צריכים לחיות ואחרים לא", אמרה בכאב. "הוא שכב בחדר על יד דביר והקריא לו", סיפרה על הרגעים שקדמו לרצח. "פתאום אמר לו שהוא יורד רגע לזרוק את הזבל והוא חוזר. הוא ירד ויצא מהבית. שחט אותו מאחורה, חזר הביתה לשטוף ידיים ויצא לראות החייאה".