דוד ביטן. ארכיון
ביטן יוצא מחקירה בלהב 433, ארכיון | צילום: flash 90, חדשות

פרסום ראשון: בחקירתו האחרונה בתחילת השבוע שמר חבר הכנסת דוד ביטן על זכות השתיקה. אולם חקירת המשטרה בעניינו נמשכת וכעת מתברר חשד חדש שנחקר בעניינו של יו"ר הקואליציה לשעבר. החשד שנבדק הוא ניסיון לקבלת שוחד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשטרה חוקרת חשד ולפיו ביטן באמצעות ה"גזבר" שלו משה יוסף סיכם עם יזם נדל"ן בראשל"צ כי בתמורה להגדלה משמעותית של אחוזי בנייה הוא ויוסף יקבלו שתי יחידות דיור - אחת עבורו ואחת עבור יוסף. בסופו של דבר ביטן לא סיפק את הסחורה והעסקה לא יצאה אל הפועל.

להב 433, ארכיון
להב 433, ארכיון | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

ביום ראשון השבוע הגיע ביטן למתקני יחידה להב 433 לחקירתו השישית: היא הסתיימה בתום שעתיים במהלכן שמר שוב על זכות השתיקה - נוכח העובדה שהחוקרים לא עימתו אותו עם שניים מהחשודים העיקריים שלכאורה מפלילים אותו, משה יוסף ודרור גלזר.

ביטן זומן להתייצב במשרדי היחידה לאחר שבשבוע שעבר חלו מספר התפתחויות חדשות בחקירת הפרשה. הסיבה העיקרית שבגינה ביטן המשיך לשתוק נעוצים בדברים שאמר מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לפני כשלושה שבועות, על פיהם אין צורך באמירות של ביטן בחקירה שכן התיק מתקדם גם בלעדיהן.

בשלב זה ביטן חשוד בקבלת שוחד מצטבר בסך יותר מחצי מיליון שקלים. מדובר בשתי פרשיות שנחקרות בעניינו של יו"ר הקואליציה לשעבר: קבלת שוחד בסך 250 אלף שקלים מהיזם דרור גלזר, שגם בעניינו צפויה להיות התפתחות דרמטית ומשמעותית, זאת לצד החשד לקבלת שוחד מחברת "דניה סיבוס".