ביטן לאחר חקירתו (ארכיון)
ייחקר בפעם השישית. ביטן | צילום: החדשות

חבר הכנסת דוד ביטן ייחקר פעם נוספת ביום ראשון הקרוב - זו הפעם השישית. ביטן ייכנס למשרדי להב 443 לאחר שבשבוע שעבר שחלו מספר התפתחויות חדשות בחקירת הפרשה, עם זאת טרם הותר לפרסום במה הן נוגעות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשלב זה ביטן חשוד בקבלת שוחד מצטבר בסך יותר מחצי מיליון שקלים. מדובר בשתי פרשיות שנחקרות בעניינו של יו"ר הקואליציה לשעבר: קבלת שוחד בסך 250 אלף שקלים מהיזם דרור גלזר, שגם בעניינו צפויה להיות התפתחות דרמטית ומשמעותית, זאת לצד החשד לקבלת שוחד מחברת "דניה סיבוס".

בלב החקירה עומדת חברת הבנייה, כשעל פי החשד, ביטן קיבל ממנה שוחד בסכום של 300 אלף שקלים. מעצרו של מנכ"ל החברה, רונן גינזבורג, בתחילת החודש הוא ככל הנראה רק אחד התוצרים הראשונים של העדות שהחל למסור איש העסקים משה יוסף, מקורבו של יו"ר הקואליציה לשעבר ומי שכונה "הגזבר של ביטן", לפני כשבועיים.

במשטרה מעריכים כי הכספים הועברו במסגרת פרויקט בנייה בראשון לציון בו התעניינה החברה, אך לא מדובר ב"מתחם האלף" עליו פורסם בתחילת החקירה. על פי החשד, בחברה פנו לביטן, שהפנה אותם לחברו והעד המרכזי בפרשה, איש העסקים משה יוסף, שקיבל מחברת הנדל"ן 300 אלף שקלים. לאחר מכן יוסף הנפיק חשבוניות, שהמשטרה חושדת שהן פיקטיביות, עבור מתן ייעוץ.

האם גם דרור גלזר בדרך להיות עד מדינה?

לפני כשלושה שבועות התייצב ביטן לחקירתו החמישית מאז החלה חקירת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון - והמשיך לשמור על זכות השתיקה. לאחר פחות משעתיים הסתיימה החקירה וביטן עזב את המקום. בפתח החקירה מסר ביטן הודעה קצרה לחוקרים שבה נאמר כי הם לוחצים על חשודים וגורמים להם להעיד נגדו. לכן, לדבריו, במצב הזה הוא אינו מתכוון לחזור בו מזכות השתיקה שבה בחר.

ביטן
ביטן בסיום חקירה (ארכיון) | צילום: החדשות

יו"ר הקואליציה לשעבר הגיע למשרדי להב 433 בצל הפרסומים על התפתחויות משמעותיות בחקירה בעניינו, ובהם הפרסום לפיו יזם הנדל"ן דרור גלזר נמצא על סף חתימת הסכם עד מדינה. החקירה הקצרה נערכה אחרי ששניים מהמעורבים בפרשה מסרו עדויות נרחבות בחקירתם: יזם הנדל"ן דרור גלזר ומשה יוסף.

על פי הסיכום המתגבש עם יזם הנדל"ן, גלזר יודה שהעביר 250 אלף שקלים כשוחד לאיש העסקים משה יוסף. הפרקליטות עמדה על כך כבר מתחילת החקירה כי כל המשחדים ירצו עונשי מאסר, גם מי שיהפוך לעד מדינה. גלזר צפוי להישלח לחודשי מאסר בודדים ולספר שידע שהכספים מועברים לביטן.