זירת התאונה, בחודש ספטמבר
זירת התאונה, בחודש ספטמבר | צילום:

פרסום ראשון: לפני ארבעה וחצי חודשים אירעה תאונה בכביש 4 סמוך ליבנה כשמשאית פגעה בקבוצת צעירים ששהתה מחוץ לרכביהם בצד הדרך. כתוצאה מכך נהרגו שלושה מהצעירים ושניים נוספים נפצעו באורח אנוש, אך למרות התוצאות הקשות התיק נגד הנהג צפוי להיסגר בקרוב - וזאת בשל הבנת השוטרים כי הנהג לא יכול היה למנוע את הפגיעה. משפחות הקורבנות מתכוונות להגיש ערר נגד ההחלטה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חקירת המשטרה העלתה כי במהלך הנסיעה קבוצות צעירים שנסעו בשני רכבים שונים החלו לריב ביניהם. בשלב מסוים הם עצרו את רכביהם בשולי הכביש ויצאו בכדי להתקוטט. נהג המשאית שעבר במקום פגע בהם וגרם למותם של שלושה מהם ולפציעתם האנושה של שניים.

מהחקירה עלה, כי התנהגות הצעירים היא זו שגרמה לפגיעה בהם ונהג המשאית לא יכול היה למנוע את הפגיעה. בסוף השבוע שעבר הוחזר רישיון הנהיגה לנהג המשאית שהגיע לתחנת המשטרה בכדי לאסוף אותו. בנוסף המשטרה לא ביקשה להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו עליו והתיק צפוי להיסגר בקרוב. בתגובה

התיק נגד הנהג ייסגר, ארכיון
התיק נגד הנהג ייסגר, ארכיון | צילום: חדשות צב"מ

להחלטת המשטרה אמרה עו"ד טליה ביטן, פרקליטתו של הנהג: "אנו מברכים על החלטת הפרקליטות שאומנם הגיעה מאוחר מדי אך היא בהחלט במקומה. מדובר בטרגדיה קשה לשני הצדדים וכעת מרשי ינסה לאסוף את השברים ולהמשיך הלאה".

בעקבות פרסום הדברים משפחות הפצוע יצחק ברוך ארונוב וההרוגה רוקסנה ארונוב ז"ל מתכוונת להגיש ערר על החלטת המשטרה תוך 30 יום מרגע שיקבלו את ההודעה הרשמית מפרקליטות מחוז מרכז. "לא ייתכן שבתאונה קטלנית בה נהרגו שלושה ונפצעו קשה שניים, כאשר יצחק ברוך ארונוב נמצא במצב סיעודי קשה, במחלקת שיקום נפגעי ראש בבית החולים מבלי שימוצו ההליכים המשפטיים כנגד האחראי לתאונה הקשה".

ע
ע"וד טליה ביטן | צילום:

רבקה ארונוב, אמו של ברוך יצחק שנפצע קשה בתאונה, הגיבה להחלטת המשטרה בכעס. "זה רק ייתן לאנשים עילה לצאת לכביש ולהרוג, להגיד שאני סומכת על מערכת המשפט זה קצת קשה, אני לא יכולה להחזיר את הגלגל אחורה, מי שחושב שצריך לסגור את התיק הזה בלי לתת עונש לנהג שזה יהיה לו על המצפון", אמרה.

עוד הוסיפה האם כי "היום זה הבן שלי, מחר זה יכול להיות מישהו אחר, מאוד מקווה שבמערכת המשפט שלנו באמת יבינו שהוא צריך לשאת את האחריות על מה שהוא עשה".