התיעוד שפורסם בחדשות סוף השבוע (צילום: "עורב חקירות", חיפה)
תיעוד ההתעללות בבית האבות | צילום: "עורב חקירות", חיפה

פרסום ראשון: אבי רודרמן, הבעלים של בית האבות "נאות כיפת הזהב" בחיפה בו תועדה התעללות קשה של עובדים בקשישים, זומן הבוקר (שלישי) לחקירה במשטרה. החקירה מגיעה כחודש לאחר חשיפת הפרשה בתחקיר של יוסי מזרחי ב"חדשות סוף השבוע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשבוע שעבר פורסם במהדורה המרכזית כי שתי חברות עסקיות מתחום הסיעוד אישרו כי רודרמן נמצא מולן במשא ומתן להעברת ההפעלה בבית האבות במטרה להיפרד מהמוסד. רודרמן יישאר הבעלים, זה שמשכיר את המבנה ומרוויח באופן יחסי לפי כמות המיטות, אבל לא יהיה אחראי, לא יהיה המנכ"ל ולא יהיה המפעיל של המקום.

בשבוע שעבר הגישה הפרקליטות לבית משפט השלום בחיפה כתבי אישום נגד שלושה מטפלים ואחות מבית האבות, שנעצרו בחשד להתעללות בקשישים בעקבות התחקיר ששודר בחדשות 2. המטפלים, חוסאם אבו אחמד (50) מנצרת, אנדריי קייס (49) ופיטר גוסקוב (26) המתגוררים בחיפה, הואשמו בהתעללות בחסרי ישע ובתקיפה בנסיבות מחמירות.

לכתב האישום שהוגש נגד האחות האחראית אינסה שניידר (59) מחיפה יתווסף גם סעיף הנוגע לאי דיווח על המעשים. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של השלושה עד לתום ההליכים.

כתבי האישום מפרטים עשרות מקרים בהם הותקפו קשישים - כלומר, ההתעללות שהוצגה בתחקיר היא רק קצה הקרחון. לצורך הגשת כתבי האישום גם נגבו עדויות מהקשישים.

רודרמן בשימוע מול השר ליצמן
רודרמן בשימוע מול השר ליצמן | צילום:

אחד המטפלים שתועד מכה לא יואשם, וגם לא האחות הראשית שנחקרה ושוחררה: בעלי בית האבות אבי רודרמן כלל לא נחקר באזהרה, וכך גם נציגי משרד הבריאות.