עובדת בקופת חולים כללית בחולון נהרגה הבוקר (שלישי) לאחר שמטופל, ככל הנראה מעורער בנפשו, שפך חומר דליק והצית חדר במקום. צוות מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותה. בנוסף להרוגה טופלו ופונו שלושה נפגעי חרדה. החשוד, תושב העיר בן 78, נמלט מהמקום ונעצר בתום מצוד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סמוך לשעה 08:45 נמסר למד"א על שריפה בקופת החולים ברחוב קפלן בעיר. חובשים ופרמדיקים של מד"א דיווחו שלאחר פעולות הכיבוי אותרה במקום העובדת כשהיא ללא רוח חיים וקבעו את מותה.

קופת החולים בחולון הפכה שוב לזירה משטרתית (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
המצית ששימשה להצתה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

המשטרה ערכה חיפוש ברחובות הסמוכים אחרי המטופל, שנתפס כעבור זמן קצר. בשלב זה נבדק האם הרקע לאירוע פלילי או שמא מדובר בהצתה על רקע אובדני.

זירת האירוע בחולון (צילום: דיווחי הרגע)
זירת האירוע בחולון | צילום: דיווחי הרגע

פרמדיק בכיר במד"א אופיר פרנטקי שהגיע לזירה סיפר כי "כשהגענו למקום הבחנו בעשן סמיך, לאחר פעולות הכיבוי אותרה במבנה אישה בשנות ה-40 לחייה כשהיא ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום". הפרמדיק הוסיף כי "בנוסף טיפלנו ב-3 נפגעי חרדה ופינינו אותם לבי"ח וולפסון".

צוותי כיבוי והצלה במקום (צילום: אנשי הדממה)
צוותי כיבוי והצלה במקום | צילום: אנשי הדממה

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיב למקרה הקשה בחולון. "אני מזועזע מהאפשרות בה עובדת קופת חולים נרצחה על רקע טיפול רפואי בידי מטופל לכאורה", ציין השר. "מדובר בחציית כל הקווים האדומים של אלימות אסורה ומסוכנת. אני סומך על משטרת ישראל שמקיימת בשעה זו בדיקות ראשוניות כדי לחקור את האירוע הקשה ונמתין לקבלת ממצאים אלו".

"אני מבקש לגבות את הצוותים הרפואיים ולחזק את הרופאים, האחיות וכלל עובדי מערכת הבריאות", הוסיף ליצמן. "לא נוכל להשלים עם מקרי אלימות נגד אנשי הרפואה ואין סיבה שתצדיק התנהגות נפשעת מעין זו. תנחומיי למשפחה היקרה בשעתה הקשה".

מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הגיב אף הוא לתקרית המזעזעת. "מדובר במקרה קשה ומזעזע של אלימות ורצח כלפי עובדי מערכת הבריאות", אמר. "ניתן למשטרה לחקור מהר ולמצות את הדין עם העבריין. אנחנו נמצאים בקשר עם קופת החולים ושולחים את תנחומינו למשפחת שנמצאת באבל קשה".