דאוד וותד שחשף את הפרשה
דאוד וותד | צילום: חדשות 2

דאוד וותד, האח שחשף את פרשת ההתעללות בבית האבות "נאות כיפת הזהב" בחיפה, הגיב היום (רביעי) להגשת הצהרת התובע שהוגשה לבית המשפט נגד ארבעה ממטפלים שעבדו במקום, ונגד האחות האחראית, בחשד להתעללות ותקיפת חסרי ישע. בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש כתבי אישום נגד החשודים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הייתי במשטרה היום ונתתי עדות", אמר וותד לחדשות 2 Online לאחר ששמע על הבשורה. "שמחתי שהמשטרה עובדת ברצינות ולקחו את העניין בידיים ובצורה מסודרת. מגיע להם את העונש, זה מה שאני יכול להגיד".

"אני מקווה שזה ילמד את האחרים לקח שלא יעזו לעשות דברים כאלה שוב, כדי שלא נוכל לראות עוד פעם את התמונות שראינו", הוסיף וותד. "אני עדיין שלם עם ההחלטה שלי ולא רוצה לחזור למקצוע הזה. אני מנסה למצוא משהו אחר".

מוקדם יותר הבוקר הוגשה בבימ"ש השלום חיפה הצהרת תובע נגד 5 החשודים. בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש כתבי אישום נגדם. המשטרה הבהירה כי צוות החקירה המיוחד שהוקם ימשיך בחקירה ובאיסוף ראיות כנגד מעורבים נוספים.

ארבעת המטפלים והאחות הראשית נעצרו בפשיטה שערכו אנשי משרד הבריאות, יחד עם השר יעקב ליצמן, ימים ספורים לאחר החשיפה שהתאפשרה לאחר שאחד מעובדי המקום, דאוד וותד, החליט לצלם את הנעשה בבית האבות. לאחר דיון בהארכת מעצרה, שוחררה האחות האחראית על המחלקה הסיעודית אינסה שניידר שוחררה למעצר בית.

לפני כשבוע הודיעה המשטרה כי בשל התפתחות שחלה בחקירה, יזומנו לחקירה גם בכירים שעבדו במוסד. במהלך החקירה מסרו עדות למעלה מ-20 עובדים בהווה ובעבר בבית האבות. על פי המשטרה עובדים אלו העבירו מידע לחוקרים על ההתעללות במוסד ועל היעדר הפיקוח מצד הבעלים ומשרד הבריאות.