אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

תושב אופקים כבן 20 נעצר אתמול (שני) בתום חקירה סמויה, בחשד שנהג לנצל רשתות חברתיות כדי לבצע מעשים מוגנים ומעשי אינוס במספר רב של קטינות. על פי החשד, נגד החשוד ליצור עם הקטינות קשר תוך שהוא מתחזה לקטין בן גילן, בן 11 לערך, ופיתח עמן קשר מיני במטרה להגיע למגע. בהמשך היום הוא יובא לדיון בארכת מעצרו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודש שעבר נעצר גבר בן 48 בחשדות דומים, לפיהם פגע מינית בעשרות קטינות תוך שימוש באפליקציות ייעודיות לבני נוער, כגון Musical.ly, ooVoo ו-KiK. הגבר עובד כמורה פרטי ומדריך טיולים, ומשכך בעל נגישות גבוהה לקטינים.

על פי החשד, נהג הגבר להתחזות לקטינה בעצמו, ובפני חלק מהקטינות חשף את זהותו האמיתית בהמשך השיחה בטענה שהוא חבר של הקטינה. החקירה בתיק החלה בעקבות תלונה שהתקבלה ברשות אכיפה בחו"ל במסגרת שיתוף הפעולה הבינלאומי של המשטרה. במסגרת החקירה התגלה כי נהג לגרום לצעירות לבצע בעצמן מעשים מגונים דרך רשת האינטרנט ובהם כאלה הנקשרים לעבירות אינוס, תוך שהוא צופה בהן.

המשטרה פנתה לציבור בבקשה שבמידה וישנם קורבנות נוספים אשר נפגעו על ידי החשוד, לפנות ולהגיש תלונה בתחנת המשטרה. עוד ביקשו במשטרה להזהיר את הציבור מפני אפליקציות המכוונות לקטינים. "אפליקציות אלה עולות באופן תדיר בתיקי חקירה וניכר כי פדופילים מנצלים אותן על מנת לתור אחר קרבנות", נכתב בהודעת המשטרה.