החשוד בקיום יחסי מין עם תלמידותיו (צילום: חדשות)
המורה החשוד | צילום: חדשות

בית המשפט המחוזי בחיפה התיר היום (חמישי) לפרסם כי גל סהר מבן 45 הוא המורה מכרמיאל החשוד בקיום יחסי מין עם תלמידותיו. סהר שימש בעבר מורה למוזיקה בבית ספר אורט בכרמיאל וכיום משמש כמרכז מגמת מוזיקה בקונסרבטוריון העירוני בכרמיאל. המשטרה מחפשת אחר מתלוננים נוספים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כחודש הוגשה התלונה הראשונה נגד סהר ואתמול הוארך מעצרו ב-4 ימים. השופט יעקב בכר התייחס לממצאי חקירת המשטרה ואמר כי "מחומר החקירה עולה שמדובר בהתנהלות שיטתית שמצביעה לא רק על מתלוננת אחת".

"בתור המורה שלי, סמכתי עליו, והוא ניצל את זה ופגע בי", אמרה היום אחת המתלוננות לחדשות 2 Online. "אני רוצה שהוא יכיר בזה ושאף ילדה אחרת לא תעבור את הגיהנום הזה".

עורכות הדין של הנפגעת, ד"ר עו"ד דנה פוגץ' וענבר קידר-ברוך הוסיפו כי הנפגעת פנתה למשטרה לאחר שהמורה ביצע בה עבירות מין קשות לאורך שנים. "מדובר בדפוס פעולה של עבריין מין הרוכש את אמון הקורבנות הרכות בשנים, יוצר קשר 'חברי' ומנצל אותן לצרכיו החולניים", אמרו עורכות הדין. "תלונתה למשטרה נמסרה מתוך תקווה למנוע פגיעות נוספות כעת, משהותר פרסום שמו של הפוגע, הנפגעת קוראת לנפגעות נוספות לאזור אומץ ולספר על העבירות".

מהחקירה שהתקיימה עד כה עולה כי בזמן שהחשוד שימש כמורה בתחום האמנות בבית ספר בכרמיאל הוא קיים קשר מיני עם מספר קטינות תוך ניצול תפקידו, התלות בו מצד תלמידותיו ומצבן הנפשי. בדיון שהתקיים אתמול בבית המשפט נאמר כי לחשוד מיוחסים ארבעה סעיפי עבירה וכי המעשים בוצעו לכאורה לפני 8 שנים.

פרקליטו של החשוד עו"ד אביעד רייפר ניסה לצמצם בחומרת העבירה ואמר כי אין בה יסודות פליליים. "מדובר במתלוננת אחת, ואם יש כאן עבירה - הרי שמדובר בעבירה מוסרית של חיבה ויחסי אבהי ולא קיום יחסי מין", אמר לחדשות 2 Online. לדבריו, "המשטרה מיהרה לצאת עם הודעה לתקשורת עם פרטי החשוד בציפייה שהתלמידות לשעבר יגיעו להתלונן אך זה לא קרה".