כתבת המשטרה של גלי צה"ל הדס שטייף נעצרה היום (שלישי) על ידי המשטרה כשהגיעה לסקר את הפיצוץ הגדול במפעל הזיקוקים במושב פורת שבשרון. שטייף נעצרה על ידי שוטרים שהיו במקום בטענה כי היא מפריעה לכוחות המשטרה וההצלה במילוי תפקידם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשטרה לא הסתפקה במעצרה של העיתונאית ובהכנסתה לניידת, אלא בצעד חריג ותמוה שאינו מעיד על שיקול דעת החליטו השוטרים גם לאזוק את ידיה.

בסרטון שמתעד את המעצר נשמע אחד השוטרים מאשים אותה: "את מפריעה לשוטר במילוי תפקידו". שטייף השיבה לו כי "אני לא מפריעה, אתה מפריע לי". בהמשך, אמר השוטר לאחד מחבריו: "היא ממש חוצפנית, עוצרת בגופה את האמבולנס, זה משגע אותי". שטייף השיבה לשוטרים כי "אתם חוצפנים ושקרנים".

עשן מיתמר מעל היישוב פורת (צילום: פסגת המעודכנים)
עשן כבד מיתמר מעל המפעל בשרון | צילום: פסגת המעודכנים

בהמשך התייחסה שטייף לאירוע ואמרה שאחרי שהגיעה לצומת מושב פורת כדי לסקר את האירוע, "השוטר עצר אותי ואמר לי שאני לא יכולה להיכנס. אמרתי לו שאני עיתונאית והוא אמר שזה לא מעניין אותו. אחר כך עמד מול האוטו שלי ואמר לי שאני מנסה לדרוס אותו. אמרתי לו בתגובה שהוא שקרן. אחר כך טען שהפרעתי לתנועה ולכוחות ההצלה. כל שנייה אמר לי משהו אחר".

מגל"צ נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג ביותר. הדס שטייף היא כתבת מנוסה ביותר ומוערכת וכמי שסיקרה אלפי אירועים, אנו סומכים על שיקול דעתה בשטח. לשמחתנו האירוע הסתיים במהירות, אך נדרוש לקבל הבהרות מהמשטרה על הצעד החריג בו נקטה כנגד עיתונאי שמילא את תפקידו".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר באירוע שריפה אשר לווה בפיצוצי חומרים נפיצים וחומרים דליקים נוספים ועל כן הורחקו כלל השוהים במקום למעט כוחות ההצלה שהורשו להיכנס לזירה במטרה להציל חיים. גם כלי התקשורת לא הורשו להתקרב לזירת האירוע מחשש לחייהם. לצערנו בחרה הכתבת לא להישמע להנחיות השוטרים בזירה תוך שהיא מנסה להיכנס לזירת האירוע ובכך לסכן את חייה. למרות האמור, מעצר עיתונאי אינו דבר שבשגרה ויש מקום לנהוג באיפוק ובשיקול דעת מירבי ועל כן הוחלט לשחררה לאלתר ונסיבות האירוע ייבדקו".