צוותי החילוץ וההצלה שהגיעו שלשום (שני) לזירת הרצח הכפול בנתניה, תיארו את המקום כ"בית מטבחיים". יוני פרחן, חייל בן 18 וחצי שעל פי החשד היה כנראה היעד לחיסול, שחזר את האירוע בעודו מאושפז בבית החולים מאיר. "עשינו על האש כמה חברים ופתאום החלו יריות", סיפר. "מי שהצליח לברוח - ברח והציל את עצמו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פרחן ניצל בנס. שלושה כדורים פגעו בו, אך הוא גילה תושייה וגונן על חברה שלו שהיתה במקום. באירוע הקשה עדיין רב הנסתר על הגלוי, אך במשטרה מגדירים אותו כמסע ירי קשה, שהסתיים במות חבריו של פרחן, רון יעקב בן 19 ואביב בוארון בן 20, ובפציעתם של שישה נוספים.

עדי ראייה מספרים כי המתנקש ירה לעבר קבוצת החברים כמה כדורים מטווח קצר. לדבריהם היורה נמלט עם חברו שהמתין לו על הקטנוע תוך כדי ירי לעבר הבית. בזמן הזה שהו ילדים ונשים בסלון משפחת פרחן.

בני משפחותיהם של בוארון ויעקב אומרים כי מדובר בילדים טובים שאין להם קשר לעולם הפלילי. אביו של יוני פרחן, ביקש להשתתף בצער המשפחות: "אני מתנצל שזה קרה בבית שלי".

בוארון ויעקב ז
רון יעקב ואביב בוארון | צילום: דוברות מד"א

החקירה הועברה לידי ימ"ר מרכז, המתמחה בפענוח פשעים חמורים. הבלשים אספו את תיעודי מצלמות אבטחה המוצבות בשכונה, תחקרו את הפצועים, את השכנים וכן את כל מי ששהה בסביבה בזמן הרצח. בשלב זה כל כיווני החקירה נבדקים, אבל החשד המסתמן הוא ככל הנראה סכסוך בין כנופיות שפועלות באזור נתניה.

פרחן הכחיש בתוקף את החשד. הוא טען כי אין לו אויבים וכי הוא לא משתייך לשום כנופייה. יחד עם זאת, הערב מתברר כי נגד פרחן הוגש לאחרונה כתב אישום בגין קטטה בה היה מעורב והוא אף שהה אתמול במעצר בית. החוקרים בודקים כעת אם קיים קשר בין שני האירועים.  במקביל, במשטרה טוענים כי האירוע החמור שהתרחש בנתניה אינו מתאים בעוצמתו לדמויות המעורבות.