ברונו שטיין
ברונו שטיין, ארכיון | צילום: פלאש 90, קובי גדעון

פרשת פישר והניצב בדרך להכרעה: המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הודיעה היום (ראשון) על העברת התיק בעניינו של ניצב בדימוס ברונו שטיין לטיפול משמעתי במשטרה. עוד קבעו במח"ש כי לאחר חקירתו של שטיין עלה חשד לקשרים פסולים שקיים עם עו"ד רונאל פישר ומעורבים נוספים בפרשה - בהם קצין המשטרה ערן מלכה והקבלן יאיר ביטון.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, הקשרים האסורים התקיימו בשעה ששטיין כיהן כראש אגף התנועה בין השנים 2011-2013. העברת התיק לטיפול מחלקת המשמעת של המשטרה תבוצע על דעתו של פרקליט המדינה - ובמשטרה הודיעו כי שטיין יעמוד לדין משמעתי.

"ההחלטה להסתפק בהעמדה לדין משמעתי התקבלה לאחר שנמצא כי במישור נורמטיבי זה, קיים מענה מידתי וראוי להוקעת כשליו של ברונו שטיין, אשר פרש בינתיים מהמשטרה", הסבירו במח"ש. מחלקת המשמעת במשטרה מסרה למח"ש כי בתום בחינתה את חומר הראיות הוחלט להעמיד את שטיין לדין בגין עבירת התנהגות שאינה הולמת שוטר או שיש בה כדי לפגוע בתדמית המשטרה.

יאיר ביטון. מצא פרצה לשוחד?
"הציע לי להתמנות ליו"ר | צילום: החדשות

שטיין הודה: טסתי על חשבון פישר

ביוני 2015 חשף כתבנו גיא פלג את תמלילי חקירתו של שטיין במשטרה: שטיין נחקר אז בחשד שנסע לחו"ל על חשבונו של הקבלן יאיר ביטון, שנחשד בהלבנת הון בעבור ארגון הפשע של יצחק אברג'יל. בחקירתו לא הכחיש שטיין ששילם על הנסיעה להונגריה. "טסתי עם רונאל, רעייתו ויאיר ביטון לבודפשט לחפש דירה לבתי. זה התחיל מכך שרונאל אמר לי שיש לו חבר טוב שהוא קבלן בהונגריה ואם לא אכפת לי שהוא יצטרף. אמרתי לו 'אין לי שום בעיה'. הסתכלתי באינטרנט לראות מי זה ביטון, ראיתי שהוא בעל חברה ציבורית", סיפר לחוקרים.

על סוגיית התשלום אמר אז: "דיברתי עם המזכירה של רונאל והיא אמרה לי שזה בסדר והם מתאמים את זה. טסנו לשם וכשחזרנו שאלתי את רונאל 'מה עם הכסף?'. הוא אמר לי 'עזוב, אנחנו חברים, אתה הבאת לי מתנה, תקבל את זה כמתנה'. אמרתי לו 'רונאל, אי אפשר, אני איש משטרה'. דיברתי איתו כמה פעמים על כך וכשהוא אמר לי שהוא לא ייקח כסף, יש לי שעון 'סורנטו', רונאל כל הזמן אמר לי שהשעון הזה יפה. קניתי לו שעון כזה מתנה והבאתי להם עוד יצירה של מוזיאון ישראל בירושלים ואמרתי לו שזה בתמורה לטיסה. אני יכול להגיד שגם נתתי לו מעיל ובקבוק וויסקי. לא קיבלתי שוחד ולא נתתי שוחד. ערן מלכה משקר".

עו
עו"ד רונאל פישר | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

זו לא הייתה החקירה הראשונה בעניינו של ניצב שטיין במחלקה לחקירות שוטרים. קדמה לה בדיקה על עבירות מין שביצע שטיין לכאורה בפקודה שלו - בדיקה שלא הבשילה לכלל חקירה. "הייתה לי תחושה שמחפשים אותי, אני מודה שכל הסיפור עם השוטרת גרם לי לתחושות מאוד קשות", אמר בחקירה שטיין - ובכך ניסה להסביר את ההתכתבויות הסודיות עם המעורבים האחרים בפרשה.

 לטענתו, רק אחרי שחזר מהונגריה הבין כי נסע עם חשוד בפלילים: "התחושה שלי הייתה לא נוחה. נסעתי עם בן אדם שנעצר, שהיה קשור לארגון אברג'יל, אבל ייאמר לזכותו שהוא לא שאל אותי כלום מעולם. גם רונאל לא שאל אותי מעולם שום דבר ולא ביקש ממני שום דבר". שטיין הוסיף כי ביטון הציע לו להתמנות ליו"ר: "כשביררתי ודיברתי איתו, רונאל ויאיר דיברו על משהו סביב 100 אלף שקלים ברוטו לחודש".