משה איבגי, ארכיון
איבגי, ארכיון | צילום: אסנת שליו / פלאש 90, חדשות

סערת משה איבגי נמשכת - כחודשיים לאחר חשיפת החשדות נגדו: הערב (שני) פורסם לראשונה כי השחקן והבמאי, החשוד בהטרדות מיניות, זומן לחקירה באזהרה - ויתבקש להתייצב מחר ביאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה) יתבקש להתייצב מחר לחקירה באזהרה. בשלב זה מיוחסות לאיבגי הטרדות מיניות ומעשים מגונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, לא צפוי בשלב זה עימות בין איבגי למתלוננת. עד כה נאסף חומר רב על החשדות המיוחסים לשחקן, בין היתר מתיאטרון חיפה בו הועסק ובו עבדה גם המתלוננת. סנ"צ יורם נאמן עומד בראש צוות החקירה שאוסף חומרים כבר חודשיים, וייתכן שתהיה מתלוננת נוספת שתעיד נגד איבגי בקרוב.

לפני כחודש וחצי הודיע איבגי כי החליט להפסיק להופיע בתקופה הקרובה בעקבות הטענות נגדו על הטרדה מינית. "נוכח גל הפרסומים המטלטלים את חיי וגורמים למשפחתי כאב רב החלטתי לקחת פסק זמן", מסר. "אני שב ואומר כי לא פגעתי באף אדם, גבר או אישה", הוסיף. "ככל שאדרש להתייחס לדברים - אעשה זאת במקומות המוסמכים לכך ובאופן מלא".

בתחילת חודש פברואר פורסם בחדשות 2 כי על אף שבשלב זה הטיפול בעניינו של השחקן מוגדר "בדיקה", במשטרה מעריכים כי לא יהיה מנוס מפתיחת חקירה באופן רשמי ומחקירתו של איבגי באזהרה. באחת התלונות שהוגשה נגדו סיפרה עובדת לשעבר בתיאטרון חיפה על מעשה מגונה שביצע בה לכאורה השחקן - ועל פי הידוע לא חלה התיישנות על המקרה.

משה איבגי, ארכיון
לקח פסק זמן | צילום: משה שי / פלאש 90

"המתלוננת בטראומה"

לצד הבדיקה המשטרתית, לידי חדשות 2 הגיעו הפרטים מהליך הבירור שקיים תיאטרון חיפה לפני כשנתיים, לאחר פנייתה של המתלוננת - מנהלת הצגה בתיאטרון. היא טענה אז כי המקרה לא טופל כראוי, מה שהוביל להגשת התלונה במשטרה בגין מעשה מגונה.

המתלוננת שעבדה כמנהלת הצגה שבה השתתף איבגי, פנתה לאחראית על ההטרדות המיניות בתיאטרון וסיפרה לה שהיא העניקה לאיבגי חיבוק ידידותי, אלא שלטענתה החיבוק הפך מצדו לבעל אופי מיני. כשפנו לאיבגי בנושא, הוא הופתע ואמר שלא לכך התכוון, והוא התקשר למנהלת ההצגה והתנצל. למרות זאת, המתלוננת ביקשה שיעבירו אותה להצגה אחרת כדי לא לעבוד עם השחקן וכך היה.

מנגד, מהמתלוננת נגד איבגי נמסר כי היא נחרדה מהאופן שבו תואר המקרה. עו"ד ליאת בהר כהן, המייצגת את המתלוננת אמרה כי היא טענה שמעולם לא היה חיבוק ביניהם ומעולם לא היו ידידים או מכרים. "השחקן תקף אותה מינית באופן שגרם לה לטראומה שהיא לא מצליחה להתגבר עליה כפי שידוע היטב לצוות התיאטרון", אמרה עורכת הדין. ‎