אילוסטרציה
חשוד בהלבנת הון. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

אמרגן של זמר ים תיכוני ידוע נעצר אמש (חמישי) בחשד להלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים באמצעות סוכנות צ'יינג' שבבעלותו. מעצרו התבצע במסגרת חקירת פרשה שמנהלים יחידת להב 433 ורשות המסים ובמרכזה חשד למרמה בתחום הדלק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחקירת הפרשה השתתפו יחידת להב 433, חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז וחקירות מס הכנסה מרכז ברשות המסים. על פי החשד, בעלי חברה בתחום הדלק ביצעו באופן שיטתי עבירות מרמה, מס והלבנת הון באמצעות הוצאה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות.

בין היתר, הם רכשו חשבוניות לעסקאות שכלל לא בוצעו ואף הנפיקו ללקוחות שרכשו מהם דלק חשבוניות מנופחות באופן שיצר מצג שווא כלפי רשויות המס.

נתפסו מאות אלפי שקלים

אמש עצרו אנשי היחידה את האמרגן בחשד למעורבות בפרשה. הוא חשוד בעבירות של הלבנת הון, זיוף בנסיבות מחמירות וקשירת קשר ויובא בשעות הקרובות לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקוה.

שבעה חשודים נוספים נעצרו כבר לפני כעשרה ימים, אז פשטה המשטרה על בתיהם ומשרדיהם ותפסה מאות אלפי שקלים במטבעות ישראלים וזרים ובהמחאות. בנוסף, החרימו החוקרים מחשבים, מסמכים, כלי רכב וחשבונות בנק לצרכי חילוט.

עו"ד דורון ברזילי המייצג את האמרגן, אמר לחדשות 2 Online כי "מדובר בחקירה רחבת היקף בנושא הלבנת הון שמבצעות רשויות האכיפה. שמו של מרשי השתרבב אליה ומטבע הדברים חובת הרשות לבדוק כל חשד. הוא מכחיש את המיוחס לו מכל וכל ומשתף פעולה עם חוקריו. אני בטוח שלאחר תום הבדיקה הדבר יסתיים בלא כלום ובמהרה, יצוין כי לחקירה אין ולא היה כל קשר לזמר אותו הוא מייצג".