מאוכזבים? ליברמן (צילום: רויטרס)
יועצו לשעבר מעורב בפרשה? ליברמן | צילום: רויטרס

יועצו לשעבר של השר ליברמן הלבין כספים? מיכאל פלקוב, ששימש בעבר יועץ התקשורת של שר החוץ, היה מעורב בהלבנת חלק מהכספים בפרשת השחיתות שבה מעורבים בכירים בישראל ביתנו, דרך אתר אינטרנט בבעלותו - כך דווח לראשונה הבוקר (שלישי) ברשת ב'. פלקוב נעלם ולא ידוע מה עלה בגורלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחצי שנה, נעלמו עקבותיו של פלקוב, ולפי דיווחים שונים, ייתכן שהוא נרצח או נהרג. מדיווחים אחרים עולה האפשרות שמותו פוברק בעקבות החקירה או מחשש לחייו. במשטרה נערכים מאמצים גדולים למצוא אותו - עד כה ללא הצלחה.

ובתוך כך, נמשכים מאמצי החקירה של המשטרה בפרשת המסועפת. הבוקר הגיע ח"כ בועז טופורובסקי מ"יש עתיד" למסור עדות במשטרה בפרשה שקשורה להעברת כספים ממשרד התיירות לארגונים שונים. 

מ"יש עתיד" נמסר בתגובה כי "ח"כ בועז טופורבסקי אינו קשור לפרשת ישראל ביתנו ונקרא לסייע למשטרה במידע על התנהלות משרד התיירות בשנת 2010 עת כיהן כיו"ר התאחדות הסטודנטים. יש עתיד סומכים על עבודת המשטרה ומדגישים את החשיבות בחקירה ממצה למיגור השחיתות בישראל".

העיד. ח"כ שמעון אוחיון (צילום: פלאש 90 הדס פארוש)
העיד במשטרה. ח"כ שמעון אוחיון | צילום: פלאש 90 הדס פארוש

אמש מסר חבר הכנסת שמעון אוחיון מישראל ביתנו עדות בפרשה שקשורה לאיגוד הכדורסל ובחשד להעברת תקציבים לאיגוד תמורת טובות הנאה.

אתמול שוחררו למעצר בית שני העצורים האחרונים בפרשה, מרדכי (מוצי) דהמן - ראש המועצה האזורית מגילות  - והלוביסט ישראל יהושע. השניים שוחררו למשך עשרה ימים למעצר בית בתנאים מגבילים. מקורביהם טוענים כי גם בימים האחרונים ניסו החוקרים לשכנע אותם להפליל חשודים אחרים.

חשודים בפרשת השחיתות - גם מהבית היהודי?

שלשום דווח במהדורה המרכזית כי בימים האחרונים נחקר חשד למעורבותם בפרשה של כמה בעלי תפקידים במפלגה נוספת - הפעם בבית היהודי. מדובר במידע שהעביר עד מדינה שעמו נחתם הסכם רק בשבוע שעבר, ובקיא ומעורב היטב בפרטי החקירה. בשלב זה מדובר במידע ראשוני, להבדיל מהפרשיות האחרות שנחקרות כבר יותר משנה.

להב 433, ארכיון (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות)
החקירה מסתבכת | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשותעל פי המידע שהעביר העד, שני בעלי תפקידים בבית היהודי היו מעורבים בהעברת תקציבים באותה שיטה שנחשפה בפרשיות האחרות. עד כה ממצאי החקירה לא העלו קשר כלשהו שמוביל לבכירים במפלגה.