אילוסטרציה (צילום: חדשות)
אילוסטרציה | צילום: חדשות

גורמים בכירים במטה הארצי אומרים הערב (שלישי) שניצב משנה מ', שנחקר בחשד לביצוע מעשים מגונים במתנדבת צעירה במשמר האזרחי, אינו ראוי לשרת במשטרה. מתברר שניצב משנה מ' נפגש עם המתנדבת בלובי מלון בצפון הארץ ביום ראשון בשבוע שבעבר - מיד לאחר כנס החירום שכינס מפכ"ל המשטרה בנושא המשבר של צמרת הפיקוד בפרשת ההטרדות המיניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ניצב משנה מ' השתתף אף הוא בכנס, שהתקיים במכללה הלאומית לשוטרים באזור בית שמש. מממצאי החקירה עולה כי מהכנס נסע מ' להיפגש עם המתלוננת בבית מלון בצפון - שם על פי החשד ביצע בה מעשה מגונה.

600687 (צילום: פלאש 90, חדשות 2)
צילום: פלאש 90, חדשות 2

הערב הודיע המחלקה לחקירות שוטרים בהודעה רשמית שמפקד הימ"מ והמיועד לתפקיד מפקד מחוז ש"י, תת ניצב ש', אינו חשוד בשום עבירה. ההודעה הגיעה בעקבות פרסומים לפיהם תת ניצב ש' ידע על ההטרדות המיניות והמילוליות המיוחסות לניצב משנה י' מאגף התנועה, שנחקר גם הוא היום במח"ש - ולא דיווח על כך כפי שהתחייב. עם זאת, ייתכן שבקרוב יידרש ש' להעיד בעדות פתוחה בעניינו של ניצב משנה י'.

בינתיים מתעכב האירוע שהיה אמור להתקיים אתמול - מינויים של ארבעה קצינים בכירים לתפקידים חדשים. שניים מהקצינים אף צפויים להיות מקודמים לדרגת ניצב. במטה הארצי ממתינים לתעודת ההכשר של מח"ש שתאפשר לשר לביטחון פנים לחתום על המינויים והעלאות הדרגה, אך התעודה טרם הגיעה.