להב 433, ארכיון (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות)
פרשה נוספת שנחקרת בלהב 433 | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

חשד לפרשת שחיתות במנהל מקרקעי ישראל: חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה פשטו הבוקר (חמישי) על משרדי מנהל מקרקעי ישראל במסגרת חקירה שמתנהלת בחשד לאי סדרים, מנהל לא תקין וניגודי עניינים. תיק החקירה זכה לכינוי "פרשה 101", ובשלב זה עוכב לחקירה אחד הבכירים במנהל, החשוד במרמה ובהפרת אמונים, וכן ח"כ לשעבר המשמש עורך דין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות תלונה שהוגשה נגד הבכיר במנהל מקרקעי ישראל, הורה ראש אגף חקירות ומודיעין ניצב מני יצחקי ליחידת להב 433 לפתוח בחקירה סמויה, שהחלה כבר לפני יותר מחצי שנה, בחשד לביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים. על פי החשד, הפר הבכיר במספר מקרים הסדרי ניגוד עניינים שנחתמו עם מינויו לתפקיד ופעל בתיקים שהובאו לשולחנו, תוך קיום ניגוד עניינים - מבלי להצהיר על כך כנדרש.

החקירה תואמה מראשיתה עם היועץ המשפטי לממשלה ולוותה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, והבוקר נחקר הבכיר באזהרה במשרדי להב 433 (יחידה ארצית לחקירות הונאה). במקביל, פשטו החוקרים על משרדי המנהל והחרימו מסמכים. במסגרת הפרשה נחקר גם ח"כ לשעבר, עורך דין פרטי, בחשד שהיה מעורב בפרשה.

יודגש כי לחקירה זו אין קשר לחקירת פרשת השחיתות הגדולה שבה מעורבים לכאורה גורמים ב"ישראל ביתנו" ובכירים בשירות הציבורי.

במשטרה אישרו כי "במסגרת תיק חקירה שמנהלת להב 433 יאח"ה בוצעה תפיסת מסמכים במשרדי רשות מקרקעי ישראל". במשטרה הדגישו, עם זאת, כי "החקירה אינה קשורה לפרשת השחיתות הנחקרת ביחידה".