קובי כחלון, אחיו של יושב ראש מפלגת "כולנו" משה כחלון ומבכירי מטה הבחירות שלו, חשוד בעבירות של מרמה והפרת אמונים במסגרת תפקידו כיושב ראש ועדת התכנון והבנייה של עיריית ירושלים. מתברר כי היחידה הכלכלית של המשטרה החלה לחקור את החשדות כבר לפני יותר משנתיים, אלא שדבר החשד הודלף לכחלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המידע הודלף לו לכאורה לאחר שאיש העסקים יאיר ביטון, הבעלים של חברת הנדל"ן הבורסאית ב. יאיר, טלפן אליו ואמר לו: "מתנהלת נגדך חקירה סמויה, אני מכיר עורכת דין בכירה שתוכל לסייע לך".

כחלון המבוהל עדכן מיד מקורב לראש עיריית ירושלים ניר ברקת, וברקת ייעץ לו לפנות ללא דיחוי למשטרה. בעקבות ההמלצה הגיע קובי כחלון ליחידה הכלכלית ועדכן את ראש צוות החקירה על כך שדבר קיומה של החקירה נגדו הודלף לו.

כחלון. דורש את האוצר
אחיו של כחלון חשוד בשחיתות | צילום: פלאש 90 בן קלמר, חדשות

כעת חוקרת המחלקה לחקירת שוטרים חשד שקצין המשטרה עמו נפגש כחלון - הקצין החשוד בפרשת עורך הדין רונאל פישר - לא דיווח לממונים עליו על דבר השיחה עם כחלון והעובדה כי החקירה הסמויה הודלפה לחשוד הבכיר.

"רוב מהומה על לא מאומה", אמר פרקליטו של הקצין, עורך דין עופר ברטל. "למזלו לפחות שני קציני משטרה עדים לכך שמיד כאשר נודע לו על כך, הוא מסר את הדברים למפקדו והאחרון הורה לו להמשיך בחקירה כרגיל מבלי להתייחס לכך. מעבר לכך, מא כחלון ידע על החקירה שבועות קודם ל'הדלפה' כיוון שנחקרו רבים בעיריית ירושלים. אם לא די בכך, 'ההדלפה' באה לעולם לאחר שמר כחלון כבר הוזמן לחקירה במשרדי להב".

קובי כחלון מסר בתגובה: "מעולם לא נחקרתי כחשוד. נקראתי למסור עדות ואין נגדי חקירה. אתה משבש חקירה אחרת". ממפלגת "כולנו" נמסר בתגובה: "לפני כשנתיים היה קובי כחלון קורבן לניסיון סחיטה על ידי קצין משטרה בפרשת רונאל פישר. קובי עודכן על ידי המשטרה שהתיק שהתנהל נגדו נסגר. לצערנו, יש גורמים אינטרסנטים שמנסים לעשות שימוש פוליטי ומניפולטיבי על מנת לפגוע ב'כולנו'".

בפרקליטות מחוז ירושלים ובמחלקה לחקירת שוטרים אישרו את פרטי הידיעה.