פרקליטות המדינה הודיעה שהגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד תומר גיא, בן 28 מחולון, בגין עבירות רבות של הטרדה מינית כלפי השרה לשוויון חברתי וקידום מעמד האישה, מאי גולן. יחד עם הגשת כתב האישום, מסרה הפרקליטות כי אם הנאשם יורשע, יש אפשרות להטיל עליו עונש מאסר בפועל. לכתב האישום

בכתב האישום, שהגישה עוה"ד מיטל מור מפרקליטות מחוז ת"א, נכתב כי גיא פנה בכמה הזדמנויות אל השרה גולן בהודעות ששלח לה דרך המסנג'ר של הפייסבוק בעלות תוכן מבזה ומשפיל ביחס למיניותה.

באישום מצוינות שמונה הודעות שונות שבהן קילל וגידף את השרה גולן במילים קשות. מדובר על הודעות שנשלחו בשנה שעברה. מעבר לקללות, איים גיא על גולן וכתב לה בין היתר כי "לא מהבית היום, חבל, מלחמת אחים, הגיע הזמן להשתיק אתכם אחת ולתמיד", "זונה קטנה, אנחנו מוכנים, bring it" ו"אל תדאגי, נגיע לכולכם, המלחמה רק התחילה".

"לא משנה כמה אי-ההסכמות עמוקות, לא לגיטימי, מזעזע ועברייני לאיים, כולל מינית על נבחרת ציבור, תוך החפצה וגידופים בצורה גסה, סקסיסטית ומיזוגינית", כתבה חברת הכנסת פנינה תמנו שטה. "לקרוא את כתב האישום ולהבין שהנאשם עבר קו אדום".