המשטרה עיכבה הבוקר (שלישי) את נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב לשעבר, השופט בדימוס איתן אורנשטיין, וראש לשכת עורכי הדין לשעבר, עו"ד אפי נוה, בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. הפעילות מגיעה בעקבות חשיפת הקלטות השופט איתן אורנשטיין וראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה.

שוטרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 עיכבו הבוקר את השניים לחקירה. בלשי היחידה הגיעו לבתיהם של החשודים, ערכו חיפוש ועיכבו אותם לחקירה במשרדי יאח"ה בלהב 433.

לפני יותר מחודשיים פורסמו בעיתון "הארץ" הקלטות של השופט בדימוס אורנשטיין ועורך הדין נוה, בשיחות רבות שחשפו יחסים בעייתיים על אופן המינוי של אורנשטיין לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב. מההקלטות, שפרסם העיתונאי חיים לוינסון, עולה שבין השניים שררו לכאורה יחסי "תן וקח". לפי הדיווח, ההקלטות חשפו שנוה יקדם את מינויו של אורנשטיין לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, ואילו אורנשטיין יסייע לנוה בסוגיות שונות שהעלה.

השיחות נערכו בין חודש מרץ 2016 לאוגוסט, אז קמה ועדת האיתור למינוי נשיא בית המשפט המחוזי. לפי הדיווח, באחת השיחות אמר אורנשטיין לנוה: "תשמור עליי, תשמור עליי". בשיחה אחרת, כשנוה הודיע לאורנשטיין שהוא עומד לבקרו בלשכתו, ביקש השופט ממנו להגיע "בהיחבא".

בשנת 2016, שרת המשפטים לשעבר איילת שקד מינתה את השופט אורנשטיין לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב. אלא שבשיחה עם ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, שאותה חשפנו לאחרונה במהדורה המרכזית, היא אמרה כי "לא היה שום סיכוי שבעולם שהייתי ממנה אותו".

באחת השיחות בין השניים אמר נוה לאורנשטיין כי הוא יקבל את תמיכת לשכת עורכי הדין בראשותו לבחירתו כנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, ובתמורה דרש נוה מאורנשטיין שיסלק את השופטת דליה גנות מעיסוק בתיקי נזיקין.

"אתה תקבל את תמיכת הלשכה, תגיש מועמדות ויאללה", אמר נוה. הוא הוסיף בהמשך: "אתה נותן רק התחייבות אחת, אחת! אתה מעיף אותה מתיקי הנזיקין, לא מעניין אותי לאן". בתגובה, נשמע השופט אורנשטיין צוחק.

בשיחה מאוחרת יותר, לאחר שהתברר שגנות לא זכתה במינוי והביעה את כוונתה להתפטר, צחק אורנשטיין בשיחה עם נוה, ואמר: "אפי, אני פרעתי את החוב, אם כך". הציטוט הזה עשוי ללמד יותר מכול על היחסים הבעייתיים לכאורה בין השניים.

בתחילת חודש אפריל פרסמנו ב-N12 כי עורך הדין נוה הצהיר כי הוא מוכן להעביר לחוקרי המשטרה את כל הקלטות השיחות שלו עם אורנשטיין. במכתב ששלח לראש אגף החקירות במשטרה, הוא אמר כי הוא מוכן למסור את כל השיחות הטלפוניות בינו לבין אורנשטיין, שלטענתו פורסמו בתקשורת.