37 חשודים תושבי רהט, ביניהם אישה ושלושה קטינים, נעצרו לפנות בוקר (בין ראשון לשני) בחשד לסחר והחזקה לא חוקית של כלי נשק ואמצעי לחימה. במסגרת חקירה סמויה שבה הופעל סוכן סמוי, פשטו כוחות משטרה שונים על בתיהם של החשודים, ולקחו אותם להמשך חקירה במשטרה.

לוחמי מג"ב וכוחות נוספים מבצעים מעצרים ברהט (צילום: דוברות המשטרה)
כוחות משטרה בעת ביצוע המעצרים לפנות בוקר ברהט | צילום: דוברות המשטרה

בהתאם לממצאי החקירה הסמויה שנפתחה במשטרת מחוז מרכז, פשטו בלשי ימ"ר מרכז יחד עם בלשי מרחב נגב ותחנת רהט, לוחמי מג"ב מרכז, היחידה הטקטית במג"ב, יחידת מתפ"א ויחידות הכלבנים והחבלנים של מחוז מרכז על בתי החשודים. הכוחות ערכו חיפוש אחר אמל"ח במתחמים בעיר רהט ועצרו עשרות חשודים להמשך חקירה.

חלק מהאמ"לח שנתפס במעצרים (צילום: דוברות המשטרה)
חלק מהאמל"ח שנתפס במעצרים | צילום: דוברות המשטרה

במהלך החקירה, גילו חוקרי המשטרה ילדים וקטינים אוחזים בנשקים, יורים בהם בשטח פתוח וסגור בניגוד לחוק. בנוסף, במסגרת החיפושים שנערכו בבתי החשודים, חשפו השוטרים כלי נשק מוסלקים מסוג M16 ואמצעי לחימה נוספים.

ילדים אוחזים בנשק (צילום: דוברות המשטרה)
ילדים וקטינים אוחזים בנשקים הלא חוקיים | צילום: דוברות המשטרה
מעצר של אחד החשודים ברהט (צילום: דוברות המשטרה)
מעצר של אחד החשודים לפנות בוקר ברהט | צילום: דוברות המשטרה

מפקד מחוז מרכז, ניצב אבי ביטון, שיבח את חוקרי המשטרה על תוצרי החקירה ועל שיתוף הפעולה עם שוטרי מחוז הדרום. "המבצע היום - הוא מסר חד וברור שיש לנו משטרה חזקה ושוטרים חדורי מטרה עבור ציבור שלם שומר חוק ואנחנו כאן עבורם", אמר. הוא הוסיף כי המשטרה תמשיך לעצור את כל מי שיעז לספק ולמכור נשק ואמל"ח בלתי חוקיים ולמצות עימם את הדין. בכוונת המשטרה להביא את החשודים בהמשך היום לדיון בבית המשפט, בבקשה להאריך את מעצרם.