חשד לרצח והתאבדות: אלכסנדר סבנוק בן ה-43 דקר הבוקר (שבת) למוות את בתו ליאנה בת ה-21 - ושם קץ לחייו. צוות מד"א שהוזעק לזירה, נאלץ לקבוע את מותם במקום. המשטרה פתחה בחקירת האירוע. חוקרי מז"פ (מעבדה לזיהוי פלילי) ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, נמצאים בזירה.

על פי החשד, האב רצח את בתו בדקירות סכין בצווארה - ואז התאבד. אחיה של הצעירה, בן 17, הוא זה שמצא את הגופות, שהיו מוטלות בשני חדרים שונים בבית, והזעיק את השוטרים לזירה. זה הרצח השלישי בעיר בית שמש מאז תחילת השנה.

חשד לרצח והתאבדות: אב ובתו נמצאו מתים בבית שמש (צילום: באדיבות המשפחה)
חשד לרצח והתאבדות: אב ובתו נמצאו מתים בבית שמש | צילום: באדיבות המשפחה
חשד לרצח והתאבדות: אב ובתו נמצאו מתים בבית שמש (צילום: באדיבות המשפחה)
חשד לרצח והתאבדות: אב ובתו נמצאו מתים בבית שמש | צילום: באדיבות המשפחה

האח ראה טיפות דם - והזעיק כוחות הצלה

הבת שנרצחה התגוררה בזירת האירוע - ולאב היה צו הרחקה ממנה בשל אירועי אלימות קודמים. לאחרונה היא השתחררה משירות צבאי, ועבדה במספרה בעיר.

האב החשוד ברצח ואימה של בת ה-21 גרושים, והבת התגוררה בבית שמש, יחד עם אחיה והאם. בסוף השבוע נסעה האם לצפון, וכשגילתה שאין מענה טלפוני מבתה - ביקשה מבנה לבדוק מה קורה בבית. כך גילה הבן את גופותיהם של אחותו ואביו בדירה.

עוד לפני כן, האב עדכן את האם כי הוא מתכוון להגיע לבקר בבית. כאמור, לאחר שהבת לא ענתה לשיחות הטלפון של האם בהמשך - היא ביקשה מהבן לחזור הביתה, והוא מיד עם הגיעו ראה את טיפות הדם במקום, והזעיק את כוחות ההצלה.

חשד לרצח והתאבדות בבית שמש (צילום: N12)
חשד לרצח והתאבדות בבית שמש: אב דקר למוות את בתו והתאבד | צילום: N12

"לא שמענו כלום עד שהגיעו הניידות"

השכנים סיפרו ל-N12 כי כבר אתמול ראו את האב מגיע לשכונה - אחרי חודשים רבים שבהם לא נצפה באזור. "היא הייתה ילדה מקסימה ויפה, הם ילדים שקטים", סיפרה אחת השכנות של המשפחה, "אנחנו גרים בבניין, אבל הבוקר לא שמענו כלום עד שהגיעו הניידות של מד"א והמשטרה".

פרמדיק מד"א אושרי אדרי סיפר: "כשנכנסו לדירה ראינו את הגבר והאישה מחוסרי הכרה עם פציעות חודרות ומדממות בגופם. ביצענו בדיקות רפואיות, אבל הם היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם".

חשד לרצח והתאבדות: אב ובתו נמצאו מתים בבית שמש (צילום: באדיבות המשפחה)
המשפחה לפני האסון | צילום: באדיבות המשפחה

יו"ר נעמת, חגית פאר, בתגובה לחשד לרצח והתאבדות בבית שמש: "טרור האלימות במשפחה נמשך בזמן שקברניטי המדינה, מכל הצדדים, עסוקים בקמפיינים פוליטיים. אם היה מדובר בטרור לאומני המדינה כולה הייתה סוערת, הקבינט היה מתכנס והנושא היה בראש מערכת הבחירות. אך חייהן ודמן של אלפי נשים בישראל הם לא נושא חשוב מספיק - בטח לא כמו כן ביבי, לא ביבי. הדיווחים לפיהם נגד האב החשוד ברצח היה צו הרחקה מעידים שזהו לכאורה רצח שכנראה ניתן היה למנוע, מה שהופך את האירוע הזה לטראגי במיוחד".

יו"ר ארגון משפחות נרצחים ונרצחות, לרה צינמן, מסרה: "אין משמעות לצווי הרחקה. אין שום פיקוח על הגברים האלימים ביותר, ולכן הם מגיעים בקלות למקום הימצאות בני משפחתם ומממשים את איומיהם. פעם אחר פעם". לדבריה, "על המדינה לפעול לאלתר להצלת חיים. בכנסת ה-24 הצליחו להעביר בקריאה ראשונה הצעת חוק לפיקוח אלקטרוני על צווי הגנה, אך בשל התנגדות האופוזיציה נמנעה העברה בקריאה שניה ושלישית. אנחנו קוראים למשרדי הממשלה והמחוקקים להתכנס לדיון דחוף להשלמת החוק שיציל את חיי הנשים וילדיהם".