המשטרה עדיין לא לכדה את החשוד בניסיון החטיפה של הנערה בת ה-16 מפרדס חנה-כרכור. האירוע החמור שאירע בתחילת השבוע והתפרסם אמש (שלישי) רחוק מסיום ונכון לעכשיו, המשטרה לא יודעת מיהו החשוד והיכן הוא נמצא אך עושה מאמצים לאתר מצלמות אבטחה בזירה ועדי ראייה שהיו באזור.

מעבר לזוג שהציל את הנערה, במשטרה סבורים כי מה שיאפשר לאתר את החשוד הם עדי ראייה נוספים. החוקרים יודעים שהיו עוד אנשים במקום ומקווים שהם יוכלו לשפוך אור על המקרה ועל זהות החשוד. במשטרה קוראים לעדי ראייה לפנות אליהם ולספק מידע.

בינתיים, המקרה המדאיג מעורר חשש בקרב התושבים המודאגים. מיכל, אם לשניים, סיפרה ל-N12: "האירוע הזה מטריד את כל התושבים באזור, על אחת כמה וכמה שהחוטף עדיין לא נתפס. הוא יכול להיות בכל מקום ואין לדעת אם ינסה לחטוף אדם אחר. אם עד היום הייתי מאפשרת לילדים שלי לצאת חופשי ולהסתובב בשכונה - זה לא יקרה יותר. זה אפילו מפחיד להסתובב איתם לבד בידיעה שאירוע כזה קרה לילדה תמימה".

תושבת נוספת שביקשה להישאר בעילום שם, מסרה ל-N12: "אני עושה הליכות באופן קבוע, מי יודע אם זה היה קורה לי ברחוב אחר, מי יודע איך הסיפור הזה בכלל היה מסתיים אם לא היו עוצרים את האדם הזה. יש חשש גדול מאוד מפני אירוע דומה, מקווה שהוא ייתפס בקרוב - זה ירגיע את כל התושבים".

הנערה יצאה לפעילות גופנית בשכונת מגוריה. בשלב מסוים נתקלה בגבר שעמד סמוך לרכב כהה כשתא המטען פתוח. הגבר רץ לכיוונה, הרים אותה על כתפיו ונע לכיוון הרכב, ככל הנראה, במטרה להכניס אותה לשם. הנערה המבוהלת זעקה לעזרה ולמרבה המזל, בני זוג שנכחו במרחק עשרות מטרים שמעו אותה והגיעו באותו רגע למקום - מה שגרם לחשוד להימלט.

חשד לניסיון חטיפה של בת 16 בפרדס חנה (צילום: צוריה זאבי/TPS)
המצוד אחר החשוד נמשך | צילום: צוריה זאבי/TPS

לאחר שהצליחה לחמוק ממנו, הנערה התקשרה למוקד 100 ודיווחה על המקרה החמור. מעדותה הראשונית של הנערה עולה כי מלבד רכבו הכהה של החשוד, אין פרטים נוספים על זהותו, שכן, החשוד הסיר את לוחית הרישוי ומקשה עוד יותר על איתורו. במשטרה מתמקדים כעת בהפעלת מצלמות אבטחה ובסיורים באזור כדי למצוא אותו.

"היא עשתה הליכה בשעות הערב, הלכה על כביש מסודר ועל המדרכה", סיפרה אחותה של הנערה ל-N12. "קצת לפני 21:00, כשהייתה עסוקה עם האוזניות והטלפון, היא הרגישה פתאום שמישהו תופס אותה ומרים אותה - פשוט מתנפל עליה. הוא הכניס אותה לתוך בגאז' של רכב שהיה כבר פתוח ומוכן מבעוד מועד כנראה".

"הסיטואציה ארכה משהו כמו 5-4 דקות. היא תיארה את ההיאבקות שלה איתו, איך היא ניסתה לצאת משם. הם התגלגלו על הרצפה - והיא נאבקה בו. הוא ניסה בכוח להכניס אותה והיא צעקה. הוא ניסה להשתיק אותה, מכוניות עברו, אבל אף אחד לא שם לב כי זה היה בשעת הערב. רק עד שהיה זוג שהצליח להציל אותה וקלט את המצב. אחותי זיהתה את ההזדמנות ורצה לכיוון הזוג הזה, שתוך כדי האירוע הזעיקו את המשטרה. אותו גבר רץ לעבר החוטף אבל הוא נכנס לרכב וברח", המשיכה האחות בתיאור המצמרר.

על התחושות של אחותה מאז המקרה, סיפרה: "זה לא קל, זה עדיין טרי. חוץ מכמה מכות יבשות לא נגרם לה נזק פיזי, אבל אנחנו עוד לא יודעים מה יהיו ההשלכות של זה. היא עדיין נזכרת בזה, זה משהו שעדיין יושב עליה".

"הוא לא הצליח לעשות את מה שרצה לעשות, אני לא יודעת אם זה על רקע לאומני או שרק רצה לבצע את זממו. אני לא יודעת מה זה ומי הבן אדם, כך שאני לא יודעת להגיד מה הייתה מטרתו - אבל לחטוף אותה, זה בטוח. אני מאוד מקווה שעם הטראומה הזאת היא לא תישאר, אבל רק עם הזמן נדע מה יהיו ההשלכות".