ליל האימה - והתקיפה המתועדת: תושב עראבה בשנות ה-20 לחייו נאשם כי איים על בת זוגו לשעבר ותקף אותה קשה בכמה הזדמנויות - מכיוון שנפרדה ממנו וסירבה לחדש את הקשר ביניהם. בתיעוד שהגיע לידי N12, הוא נראה לכאורה מוציא אותה בכוח מרכב ומשליך אותה על הכביש בסמוך לביתו, תוך שהיא זועקת לעזרה.

על פי כתב האישום, השניים התגוררו יחד במשך שנה וחצי, עד שהחליטה בת הזוג לסיים את הקשר ביניהם - בין היתר עקב אלימות שספגה מצדו. לאחר מכן, היא עברה דירה לנשר והתגוררה אצל חברים. אך בן הזוג לשעבר החליט שהוא לא מוותר וניסה שוב ושוב ליצור עמה קשר.

בכתב האישום נטען כי בשלב מסוים הוא פנה לאדם שאצלו התגוררה בת הזוג לשעבר, וביקש ממנו לצאת יחד לערב זוגות. "תבוא עם אשתך ועם הבחורה שלי, חשוב לי לראות ולדבר איתה", אמר לו. הארבעה לבסוף נפגשו, למרות שבת זוגו לשעבר התנגדה לכך וסירבה לחדש את הקשר עימו.

בהמשך, כך נטען, לא חלפה שעה מתום הערב המשותף ועד שבת הזוג לשעבר קיבלה שיחה מחבר משותף שניסה לפייס ולהפגיש ביניהם פעם נוספת. בתום מסכת שכנועים הצליח החבר לגרום לה לצאת מהדירה - אלא שזו הייתה מלכודת. בן הזוג לשעבר החליט לכאורה לנקום על הפרידה ותקף אותה באלימות.

המשטרה טוענת כי בשלב זה הוא גרר אותה לרכבו והכה אותה נמרצות. כשניסתה להימלט הוא תקף עוד שוב ושוב, שבר לה את הטלפון ונעל אותה במכונית. בשלב זה הוא המשיך לכלות בה את זעמו, ותקף אותה לכאורה בין היתר באלות וחפצים חדים.

התקיפה הקשה נמשכה עד שעות הבוקר - עד שהחליט לנסוע לכיוון ביתו. לא רחוק משם, בלב היישוב, הוא הוציא מרכבו בכוח את בת זוגו לשעבר המוכה, תוך שהיא נשכבת על הכביש ומבקשת עזרה. על פי כתב האישום, אחד הנהגים שחלף במקום עצר וניסה ולדבר עם הגבר התוקף, אך הוא בתגובה דרש ממנו שלא להתערב ולעזוב את המקום.

עם הגשת כתב האישום נגדו בגין תקיפה ואיומים, בית המשפט קיבל את בקשת המדינה והאריך את מעצרו עד לתום ההליכים.

"עוברי אורח פשוט התעלמו, הם חששו לחייהם"

"לא פשוט לשכנע את הקורבן להתלונן במשטרה", מספר רפ"ק רותם דאי, קצין החקירות והמודיעין של תחנת משגב על הקושי בחקירת האירוע. "הדבר דורש מאיתנו להשקיע זמן רב בשיחות, וכך גם לפתח אמון שהמתלוננת תקבל מאיתנו את השמירה והגיבוי המלא לאורך כל הדרך".

רפ״ק רותם דאי, קצין החקירות והמודיעין של תחנת משגב (צילום: דוברות המשטרה)
רפ״ק רותם דאי, קצין החקירות והמודיעין של תחנת משגב | צילום: דוברות המשטרה

"הנאשם מוכר לנו מאוד, הוא מחולל פשיעה מרכזי ביישוב שלו, אנשים מפחדים ממנו מאוד ולא פלא שגם בתיעוד התקיפה עוברי אורח פשוט התעלמו, הם חששו לחייהם", ציין רפ"ק דאי. "שמח מאוד שהצוותים שלנו הצליחו להביא להגשת התלונה ולהטחת העובדות מפיו הקורבן. זה היה הקלף החזק שלנו להשגת הראיות. התקווה היא שהאירוע הזה יוליך קורבנות נוספים לאזור אומץ ולספר במשטרה על הזוועות שהם עוברים. אנחנו נמשיך להילחם בתופעה המורכבת הזו".