המשטרה עצרה ארבע חשודות בפגיעה בחסרי ישע במסגרת עבודתן בגן ילדים ברחובות. עם קבלת תלונה לפני כשבועיים מהורים שחשדו בפגיעה בילדיהם בגן, החלה המשטרה בחקירה מואצת שבמהלכה גבו חוקרי המשטרה עדויות מההורים, לצד תפיסת אמצעי התיעוד בגן לפי צו שיפוטי וצפייה בחומרים המצולמים בימים האחרונים. חלק מהתיעודים נחשפו השבוע ב-N12.

בהתאם להתפתחות החקירה ובחינת הממצאים שאסף צוות החקירה המיוחד, הוחלט לעצור אמש לחקירה את שתי מנהלות הגן ושתי גננות. בית המשפט הורה היום (שלישי) על שחרור בתנאים מגבילים של שתי הגננות למעצר בית.

מהמשטרה נמסר כי "החקירה נמצאת בעדיפות עליונה, בהתאם למדיניות האכיפה המחוזית חסרת הפשרות, נוכח ממצאי החקירה והיות הקורבנות חסרי ישע". בכוונת המשטרה להוסיף ולבחון את חומרי התיעוד לאורך תקופה ארוכה לצד המשך חקירת החשודות.

מלבד חוקרי המשטרה, גם ההורים של ילדי הגן נחשפו לתיעודים המצמררים והגישו תלונה במשטרה. "בעלי ישב וראה את כל החומר מהמצלמות", אמרה רחלי (שם בדוי) אמא לילד בגן פרטי. "הייתי בהלם". בין ההתנהגויות שחשפו המצלמות: מטפלות שמטיחות ילדים על המזרן בניסיון להרדים אותם לישון, מטפלת שדוחפת ילד בעוצמה ומטפלת שמניפה בכוח ילד לכיסא אוכל.