כתב אישום הוגש היום (שני) נגד אילנה ספורטה חניה בגין איומים וסחיטה באיומים על ראש הממשלה נפתלי בנט ובני משפחתו. נוסף על סעיף הסחיטה באיומים, ספורטה מואשמת גם בהחזקת נשק. למרות החשדות הראשוניים נגדה, ספורטה לא תואשם בקשירת קשר לפעילות טרור.

כתב האישום הוגש בבית משפט השלום בכפר סבא. "במועד שאינו ידוע במדויק, החליטה הנאשמת, להפנות לראש הממשלה איומים שתרצח אותו, את אשתו, גילת בנט, ואת בנו, אם לא יתפטר מתפקידו", נכתב בכתב האישום. "בהתאם לכך, החל מיום 3.4.22 ועד ליום 11.4.22,  מעת לעת, בשלבים, הכינה הנאשמת שני מכתבי סחיטה באיומים".

מכתב האיום על ראש הממשלה
מכתב האיום על ראש הממשלה

לפי הפרקליטות, במכתב הראשון הכינה "מעטפה הממוענת בכתב ידה לגילת, במכללה ברעננה בה היא עובדת מעת לעת, בתוכה שמרדף בו כדור חי 5.56 מ"מ (כדור רובה), ודף נייר בו המלל המודפס הבא: 'זה הכדור שיפגע בבטן הרכה שלך נפתלי בנט ויפגע היישר ביוני בנט אם לא תתפטר'.

המכתב השני היה מעטפה הממוענת בכתב ידה ליוני, בבית ראש הממשלה ומשפחתו ברעננה, ובתוכה שמרדף שבו כדור חי 5.56 מ"מ (כדור רובה), ודף נייר בו המלל המודפס הבא: 'זה הכדור שיפגע וינטר את גילת שלך הנוכלת או אותך נפתלי בנט נוכל תתפטר עצה לך'.

"במהלך הכנת שני המכתבים הקפידה הנאשמת לגעת בכל הפריטים שהרכיבו אותם רק באמצעות כפפות או שקית שחבשה על ידיה כדי לא להותיר עקבות שיובילו לזיהויה", אמרו בפרקליטות. "זמן מה לאחר סיום הכנת המכתבים שלחה הנאשמת את שני המכתבים לנמעניהם". בפרקליטות ביקשו להאריך את מעצרה עד תום ההליכים.

 

 

האיום על משפחת בנט (צילום: 123rf)
"זה הכדור שייפגע בבטן הרכה שלך נפתלי בנט" | צילום: 123rf

אחרי שליחת מכתבי האיומים, ראש הממשלה בנט לא נותר אדיש והדגיש: "אם שומעים כל היום ברשתות שקרים שיש נוכל שמכר את המדינה לחמאס, משלם להם מיליארדים ומפקיר את הביטחון בשביל רע"ם, אז הגיוני שיהיו לא מעט אנשים שיהיו מוכנים לשלם מחיר כדי לעצור את זה".