מקסים טל, שדקר למוות את אשתו מריה טל ז"ל באוקטובר 2019, נידון היום (רביעי) למאסר עולם בנוסף ל-36 חודשי מאסר. כמו כן, קבעו השופטים אברהם אליקים, תמר נאות פרי ורונית בש שטל יפצה את משפחתה של מריה ז"ל ב-258 אלף שקל.

לפני כ-4 חודשים וחצי הורשע טל ברצח בנסיבות מחמירות, בחבלה בנסיבות מחמירות ובניסיון להשמדת ראיה – לאחר שניסה להציג מצג שווא שלפיו היא זו שבחרה להתאבד. "הנאשם לא יצא לעבודתו, המתין עד שהוא יהיה לבדו בדירה עם המנוחה ודקר אותה באמצעות סכין מטבח", כתבו השופטים בהכרעת הדין. "בהמשך התקשר לאימא שלו ולאחר מכן למוקד 100 - ודיווח להם שהמנוחה התאבדה".

דקר, התקשר לאימו וביים התאבדות

על פי הכרעת הדין שניתנה בתיק, בחודש ספטמבר 2019 התרחש עימות אלים בין טל לבין אשתו בביתם בקריית ביאליק, בעקבות כך שטל חשד שאשתו "אינה נאמנה לו". הוא תקף אותה וגרם לשבר באפה, ולאחר מכן הוצא נגדו צו הרחקה אך הוא הפר אותו כמה פעמים.

זמן קצר לאחר שפג תוקפו של צו ההרחקה, ב-11 באוקטובר, גילה טל בטלפון הנייד של אשתו התכתבות בינה לבין גבר אחר. הוא הסיק מכך כי היא מנהלת קשר אינטימי עם אותו הגבר וצילם את ההודעות. בין בני הזוג התגלע ויכוח סביב הנושא, וטל החליט באותו הערב לרצוח את אשתו.

מריה טל ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
מריה טל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה
עוד רועי קרן פרקליטו של מקסים טל
עוד רועי קרן פרקליטו של מקסים טל

על פי המתואר בהכרעת הדין, בבוקר שלאחר מכן טל לקח את בנותיהם של בני הזוג לגן במקום אשתו, והפציר בה שתחזור לישון. לאחר מכן שב לדירה, דקר למוות את אשתו ובתוך 6 דקות מהרגע שבו חזר לדירה התקשר לאימו ודיווח לה כי מריה ז"ל התאבדה.

בזמן שהמתין לכוחות ההצלה, מחק טל ממכשיר הטלפון שלו את תמונות ההתכתבות שצילם. כשהגיעו הכוחות לדירה, הוא נמצא עם כתמי דם על גופו ובמיוחד על ידו הימנית. כמו כן, טביעת האגודל שלו נמצא על הסכין ששימש לרצח.

עו"ד רועי קרן, פרקליטו של מקסים טל, אמר ל-N12 בתגובה להכרעת הדין: "פנינו לעליון ואנו בטוחים שיזוכה ותבוטל הכרעת הדין המרשיעה. זו הרשעת שווא שצריכה להדאיג כל אזרח במדינה".