פרסום ראשון: הזמר אייל גולן נחקר היום (חמישי) בפרשת "משחקי חברה", 8 שנים אחרי שהפרשה התפוצצה. החקירה מגיעה אחרי שבנובמבר הוגשו שתי תלונות נוספות נגד שני כדורגלנים בכירים לשעבר וחשוד נוסף.

מדובר בחקירות השלמה לתיק שנוהל לפני כמה שנים נגד אייל גולן. לבקשת הפרקליטות זומנו כמה מהאנשים שנחקרו כבר אז לחקירה נוספת עכשיו. עוד מדגישים כי קיים רצון לנקות את כל הטענות והתוספות של כמה צעירות שהצטברו לאחר שהחקירה העיקרית הסתיימה, והוחלט לסגור את התיק נגד אייל גולן.

במידה רבה מדובר כעת בהליך טכני בעיקרו, שעל פי כל ההערכות לא יוביל לפתיחה מחודשת של התיק. על פי אחד הגורמים ייתכן שהתלונות הנוספות שמעלות כמה מהמתלוננות נועדו בעיקר לשרת אותן לצורך תביעה אזרחית שהן מתכוונות להגיש נגד גולן.

אייל גולן אמר הערב למקורביו: "אני סמוך ובטוח שהפעם הפרשה הזו תבוא לסיומה באופן סופי והצדק יצא לאור תוך שכל מי שהיו לו ספקות לאורך השנים יידע את האמת לאמיתה. נשאלתי שאלות והשבתי תשובות מלאות ומפורטות כפי שראוי ונכון. אין לי מה להסתיר או מה לחשוש, ולכן אני סומך על עבודת המשטרה שתמצה את בדיקתה כפי שראוי ותגיע לתוצאות ברורות".

"זאת הפעם הראשונה שאני שומע על זה. אם שמי משורבב שם - אנחנו נתבע אותן בחזרה"

חשוד בפרשה

מקורב לגולן טען בעבר בשיחה עם N12 שהוא מעולם לא שמע על הטענות: "אתה מאמין לי שזאת הפעם הראשונה שאני שומע על זה? אני מכיר את הסיפור של אייל. אני לא מכיר כלום, אבל כן אני יכול להגיד שאם שמי השתרבב שם - אנחנו נתבע אותן בחזרה. אין פה עניין. אני לא חושש להיות מואשם כי אין לי שום קשר לדבר הזה, אני רק מחכה שאם יקראו לי אני אבוא אפילו עם אשתי לתת עדות מרוב שאני בטוח בזה".

גם אחד משחקני הכדורגל לשעבר חזר בשיחה עם N12 על הטענה כי לא שמע על התלונות שהוגשו: "אין לי מושג על מה אתה מדבר, לא ידוע לי על שום דבר. אין לי מושג. אתה מפתיע אותי עכשיו, זאת סוג של הפתעה. אתה יכול לדבר איתן אם אתה רוצה. אין לי מושג על מה אתה מדבר".

מ"ליאם הפקות" נמסר בתגובה: "הטענות הכוזבות נגד אייל גולן נחקרו ביעילות וברצינות לפני שנים. אייל גולן שיתף פעולה עם רשויות החקירה, התייצב כשהתבקש ומסר בכנות ובפירוט את כל הידוע לו ונמצא שלא נפל פגם במעשיו והתיק נסגר".

עוד מסרו כי "גם בניסיון לעשות לחקירה הנשמה מלאכותית ולייחס לאייל אירועים שאין לו כל קשר אליהם, אייל יעשה כל שביכולתו לסייע למשטרה לגלות את האמת והוא משוכנע שגם הפעם ימצא שלא נפל פגם במעשיו והתיק ייסגר.  נדגיש כי בתביעה האזרחית שהוגשה על ידי ט׳ ונ׳ אייל סירב להיכנע לכל ניסיונות הסחיטה ועמד על חפותו וצדקת דרכו, תוך ניהול ההליך באופן ענייני ומכובד".