3 שנים אחרי שהוריהם נרצחו על ידי פעיל דאעש, קיבלו ילדיהם של תמר ויהודה כדורי את שיחת הטלפון מהמשטרה, שבישרה להם כי הרצח פוענח. "חזרנו לשבעה. הכול צף מההתחלה. היתמות, הבדידות, היה לנו אבא ואימא, נשארנו לבד" מספר בכאב בנם, נתן כדורי. ניתאי אחיו מוסיף "לא הסתיים הסיפור, לא הסתיימה ההתמודדות. החיים לא יחזרו למה שהיו".

ניתאי, ישב במעצר 17 ימים בחשד שרצח את הוריו. כשנשאל מה עבר עליו באותם הימים, ניסה להסביר זאת, אך המילים היו צרות מלהכיל את שחווה. "אי אפשר לתאר את זה במילים. זה חורבן, שבר על שבר. קצת התמודדות שאתה יכול להתמודד בכזה מצב, זה עם האישה, עם הילדים. ואין לך, לקחו את זה, לקחו את אשתך, לקחו את הילדים, לקחו את האחים שלך". 

בני משפחת כדורי מדברים (צילום: החדשות 12)
צילום: החדשות 12

"לצעוק בקול גדול ואף אחד לא שומע"

בימים הקשים של השכול והאובדן, התמודד ניתאי גם עם המחשבה שמישהו מעלה בדעתו כי הוא הרוצח "זה לא עולם שאני מכיר, זה לא עולם שאני שייך אליו בכלל. אתה אבל בתוך הכלא. מי שלא היה שם לא יכול להבין במה מדובר. זה לצעוק, לצעוק בקול גדול ואף אחד לא שומע".

ברכה כדורי, רעייתו של ניתאי, נחקרה לאחר שנטען כי המניע לרצח לכאורה קשור בה והיא רצתה להשתלט על העסק המשפחתי של האב – בו עבדה. " התחושה הכי חזקה זה שממש חוסר צדק" היא מספרת בכאב "זה לצעוק ואין מי שישמע. היה קשה לחשוב על הילדים שפתאום נעלמנו להם, גם אבא וגם אימא". "מהרגע הראשון השפילו אותנו שם" אמר ניתאי והוסיף "בשעות הראשונות אמרתי לו 'אני קצת מסוחרר, נפל עלינו תהום' הוא מוציא לי כוס מים מהפח עם גרגירים של קפה, אומר לי 'תשתה'".

ברכה רעייתו סיפרה "הייתי עם תינוק קטן שהוא היה רק יונק. בכל מהלך החקירות, אפילו כשלקחו אותנו התחננתי אליהם בדמעות שהילד רעב, שאני צריכה להניק אותו. אמרו לי: 'הינה, תניקי אותו'. אמרתי להם: 'אני אישה דתייה, אני לא אניק אותו ככה'. הוא צרח צרחות והם לא נתנו לי להאכיל אותו". 

"הם רק רצו הודאה בכוח"

הם הובלו אזוקים בידיים וברגליים, לדברי ניתאי "שבועיים אחר כך עוד היה את הסימנים". לדבריו, 8 חוקרי שב"ס צעקו לעברו 'רוצח'. "אמרתי שזה לא נכון. זה לא הסיפור, זה לא הסיפור". "הם רק רצו הודאה בכוח, זה היה... לא היה פה שום דבר אחר" מדגישה ברכה שהוסיפה בדמעות "ההתמודדות שלנו אחרי זה במשך שלוש שנים כשהילדים חוזרים מבתי הספר ואומרים בדמעות 'אימא, אבא... אבא עשה את זה?' צריך להגיד אמת מול השקר.

לדברי עו"ד שי לוי, המייצג את בני המשפחה "כל אירוע רצח צריך לחקור. השאלה שנשאלת אם באמת צריך לעצור. זה לא סתם לעצור בעוד תיק, זה על רצח של ההורים. בית המשפט מאריך, ובית המשפט מאריך שוב. זה דבר חמור, זה צריך להדיר שינה מכל אזרח במדינת ישראל. קל לעצור אנשים, קל להאריך מעצר בבית המשפט, והמשטרה עושה מה שהיא רוצה". עו"ד גיא מימון, המייצג את בני המשפחה הוסיף: "ירו את החץ וסימנו את המטרה סביבו כאשר כל החקירה התנקזה למקום אחד בלבד, הודאה מאנשים שהם חפים מפשע".

יותר משלוש שנים אחרי רצח תמר ויהודה כדורי בביתם בארמון הנציב בירושלים הוגש כתב אישום נגד וסים אסעיד מחברון, תומך דאעש. הוא מואשם שדקר את תמר במיטתה עד למותה ואחר כך דקר את יהודה עד שקרס.

תגובת משטרת ישראל: "אנו משתתפים בצער בני המשפחה על אובדנם. במשך השנים התנהלה חקירה מורכבת שכללה מגוון עצום של פעולות חקירה, במהלכה הפכו החוקרים כל אבן ובדקו כל חשד וכיוון חקירה. כלל מהלכי החקירה בוצעו כדין, כפוף לִכלַל האישורים הרלוונטיים ובהתאם לחוק ולנהלים. בזכות חקירה זו פוענחו מעשי הרצח, והמחבל הועמד לדין".