פרסום ראשון: בכירים במשרד החוץ שיגרו הערב (שלישי) מכתב נוסף לשלטונות ביוון שבו הם טוענים ביתר תוקף שדודי אשכנזי, שעצור כבר שבוע באי קוס בחשד לביצוע עסקת סמים בפרו - איננו האיש שאותו מחפשים בממשלת פרו ובאינטרפול. המסמך שפרסמנו לראשונה ב"מהדורה המרכזית" ונמצא בידי המשטרה, מוכיח כי מספר תעודת הזהות שמופיע בבקשת המעצר הינו של אדם אחר, בעל אותו השם שמתגורר בכתובת ידועה.

כפי שפרסמנו, המשטרה פנתה לאינטרפול בניסיון לעצור את הסגרתו לפרו - כאשר אותו אדם התלונן בזמנו על גניבת תעודת הזהות שלו. עורך דינו של אשכנזי ניר יסלוביץ' נפגש הבוקר בבית המשפט ברודוס עם התובעת המקומית, עיין במסמכים חדשים שהגיעו מהאינטרפול ומסר: "אינני רוצה לפרט אך המסמכים האלה מחזקים את העובדה שמדובר בטעות גדולה ומצערת". יסלוביץ' מעריך כי ניתן יהיה לשחרר את אשכנזי ממעצרו בזמן הקרוב.

גורמים רשמיים במשרד החוץ שיגרו אמש מכתב למנכ"ל משרד החוץ באתונה - ובו הודעה שמגובה בנתונים הקובעת אשכנזי, איננו האיש שאותו הם מחפשים ומדובר בטעות. אשכנזי נפגש אתמול בתא מעצרו עם אשתו ועורך דינו וטען: "חגגתי בת מצווה לבת שלי בתאריך שאומרים שהייתי בפרו"

המסמך שנשלח אתמול ליוון

ניר יסלוביץ (צילום: רונית ינון)
עורך הדין ניר יסלוביץ | צילום: רונית ינון

אשתו רחלי אמרה ל-N12: "כשאני רואה אותו כואב לי הלב. הוא מנסה לשדר לנו שהכול בסדר, אבל אני מכירה את דודי שלי, הוא לא בסדר. הפנים שלו אומרות לי הכול. הוא מנסה לחזק אותי במקום שאני אחזק אותו". היא מספרת שהוא הפתיע אותה בטיול הזה. לשאלתנו אם היא מתחרטת על הטיול שבו נעצר, השיבה: "מרוב שהתרגשתי לא הספקתי לצלם את מלון היוקרה שהוא סגר עבורנו, ומאז אני רואה את דודי שלי אזוק. זה לא ייאמן, אני מקווה שישחררו אותו כמה שיותר מהר".