"כל פעם שהייתי רוצה לסיים את מערכת היחסים אז הגיעו איומים, אלימות", מספרת נ', שהתלוננה על אלימות מצד בן זוגה, ואת סיפורה הבאנו הערב (ראשון) במהדורה המרכזית לצד הקלטות האיומים הבלתי נסבלות שנאלצה לספוג. "אם משהו לא מתאים לו אז הוא דופק מכות לקיר, שובר דברים בבית".

באומץ רב היא שחזרה את ההתנהגות של בן זוגה, עבריין מוכר בעל גיליון הרשעות ומאסרים מפואר – כולל בגין עבירות אלימות כלפי נשים. בסופו של דבר היא הגישה נגדו תלונה, אך נדהמה לגלות שלאחר מכן הוא לא נעצר – אלא נשלח למעצר בית והורחק ממנה למשך חודש.

"בהתחלה הכול יפה", היא משחזרת את מערכת היחסית בת השנה וחצי שלהם. "אחרי זה מתחיל כל ה... לשבור, לתת בוקס, ואז כל האלימות והאיומים. חוקרת שחקרה אותי, הכול שלחתי לה. היא שמעה קרוב ל-21 הקלטות של איומים ברצח. שהוא לא מפחד מהמשטרה, שהוא ירצח אותי, שהוא יחתוך לי את הפנים, שאני אפחד לצאת מהבית, להסתכל ימינה-שמאלה, הכול, הכול השמעתי למשטרה".

"מחכים שירצחו אותי?"

במשטרה, מנגד, הסבירו כי "אף שופט לא היה מאשר מעצר בגין תלונה שהוגשה בשיהוי", לאחר שטענו שהתלונה הוגשה בחלוף חודש וחצי מהשמעת האיומים על ידי בן הזוג האלים.

"זה לא דבר שמאפיין את המשטרה", אמר פרקליטה של המתלוננת עו"ד ליאור שרביט. "דווקא בעבירות כאלה של אלימות במשפחה, הכלל הוא בעצם שהמשטרה חוקרת, מנסה להגן, ומנסה לשמור על האזרחים. ופה אנחנו מוצאים את החריג בלי שום הסבר. אני לא פגשתי דבר כזה בכל חיי המקצועיים, ואני מדבר על זה גם בתקופה שהייתי קצין משטרה ביחידת להב 433. אין דברים כאלה, זה לא קיים".

נ', התלוננה נגד בן זוגה לשעבר (צילום: החדשות 12)
מאוכזבת מהתנהלות המשטרה, המתלוננת נ' | צילום: החדשות 12

"אין להם מה להגיד, כלום", אומרת המתלוננת ומעידה על כעס ואכזבה גדולים מהמשטרה בעקבות הטיפול במקרה, כמו גם פחד מהעתיד לבוא. "מה, הם מחכים שירצחו אותי? ירצחו אותי ואז מה? ואז פתאום יחליטו שהם מה? מסתבר שהוא לא רק מאיים, הוא גם מבצע. אחרי שקיבלתי ממנו מכות הבנתי שהוא מבצע".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בחקירה שמתנהלת ביסודיות ובמקצועיות ללא משוא פנים, במסגרתה מתבצעות כלל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת. עם סיומה ובהתאם לחומר הראיות, יועבר התיק לעיון והחלטת התביעה המשטרתית".