בית המשפט האריך היום (ראשון) ב-9 ימים את מעצרו של הסב שחשוד שרצח ביריות את הסב האחר בגלל ריב על משמורת על הנכדים. במהלך הדיון סיפק נציג המשטרה פרטים מהחקירה. במקביל הותרה לפרסום זהות הנרצח: יוסי יוספיה מרמת גן.

"מדובר באירוע חמור", סיפר החוקר המשטרתי בבית המשפט, "החשוד הגיע לבית הוריה של כלתו וירה באבי הכלה כמה כדורים, שגרמו למותו. הוא גם ירה לעבר בית המשפחה". עוד סיפר החוקר שהחשוד התקשר למשטרה והזעיק את הכוחות לאחר שביצע את הירי באקדח שהיה ברשותו מבלי שהיה לו רישיון.

יוסי יוספיה הסב שנרצח בר"ג (צילום: באדיבות המשפחה)
יוסי עוספיה, הסב שנרצח | צילום: באדיבות המשפחה
יוסי יוספיה הסב שנרצח בר"ג (צילום: באדיבות המשפחה)
יוסי עוספיה, הסב שנרצח עם בני משפחתו | צילום: באדיבות המשפחה

החשוד עצמו טוען שלא התכוון לירות כדי להרוג, וכי חשב שהאקדח שברשותו אינו אלא רובה אוויר. בשלב שבו החוקר טען שהסב ירה לעבר בית המשפחה החשוד התפרץ ואמר: "מאיפה הבאת את זה? מאיפה אתה אומר שאני יריתי בהם?" נציין כי דברי החוקר תואמים למה שסיפרה בתו של הקורבן, שאמרה כי אימה, שראתה אותו מכוון עליה אקדח לאחר הירי במעלית, סגרה במהירות את הדלת. נוסף על כך יש תיעוד של קליע שפגע בדלת של בית המשפחה.

בשלב זה בדיון התפרץ החשוד והשיב על טענות חוקר המשטרה: "הלוואי שאני אמות מחר, איך הוא אומר שאני יריתי על הנכדים שלי? על כלתי? אני חשבתי שזה אקדח אוויר, אני מוכן להיבדק בפוליגרף, אני עזרתי לו כשהסתבך עם השוק האפור. אני רוצה שהאמת תצא לאור".

יוסי יוספיה הסב שנרצח בר"ג (צילום: באדיבות המשפחה)
צילום: באדיבות המשפחה
עו"ד גיא מימון  ועו"ד ענת לביא אזולאי (צילום: החדשות 12)
עו"ד גיא מימון ועו"ד ענת לביא אזולאי | צילום: החדשות 12

הדס, בתו של יוסי שנמצאת בחודש ה-8 להריונה, סיפרה הבוקר על מה שהתרחש אתמול בבניין שבו גרים הוריה. "אתמול בבוקר אבא שלי, כמו בכל יום שבת, הלך לבית הכנסת, וחיכה לו למטה. הם עלו יחד במעלית. לא שמעו ויכוחים, הם פשוט שמעו יריות. הם שמעו יריות ואז את אבא שלי צועק 'תעזרו לי', אחותי הגדולה ניסתה לפתוח את הדלת כדי לצאת ולראות מה קורה, והוא כיוון את האקדח אליהם", הסבירה.

"אימא שלי סחבה את אחותי פנימה לתוך הבית, סגרה את הדלת, והוא ירה עליהם, על הדלת", תיארה הדס. "כשהוא ראה שהדלת נעולה והוא לא יכול לעשות שום דבר, הוא חזר לאבא שלי ופשוט עשה וידוא הריגה. הוא ירה בו שוב. הם ישר התקשרו למשטרה, השוטרים תפסו את אבא של גיסי פה. אנחנו לא יודעים שום דבר, אנחנו לא בקשר איתם ולא ניסינו ליצור קשר. אנחנו לא רוצים אותם בחיים שלנו, אנחנו מצטערים על היום שבו פגשנו אותם".