פרסום ראשון: לידי המשטרה הגיעו צילומים שבהם נראה החשוד המרכזי ברציחתו של השוטר המתנדב עמיחי כרמלי ז"ל נוהג ברכב שפגע בשוטר והביא למותו ביום שבת לפנות בוקר בכביש 412 בראשון לציון. הצילומים הועברו גם ליחידה בלחימה בפשיעה של מרחב השפלה.

אתמול (שלישי) ערכה המשטרה עימות בין החשוד המרכזי לבין חברו שישב לפי החשד לידו. "למה אתה אומר שלא נהגת?", הטיח בו החבר. "ביקשתי ממך לעצור, אמרתי לך שהמרדף הזה לא שווה לנו, שתעצור. אתה לא עצרת". החשוד המרכזי ענה: "אתה משקר, לא נהגתי בכלל. המשטרה הפחידה אותך, אתה מספר סיפורים לא נכונים".

עמיחי כרמלי ז"ל, מתנדב המשטרה שנהרג מפגיעת רכב שפרץ מחסום בראשל"צ (צילום: באדיבות המשפחה)
למשטרה יש ראיות חדשות נגד החשודים, עמיחי כרמלי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

החשוד המרכזי הוא בעל עבר פלילי, וריצה כבר בעבר 10 חודשי מאסר בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות. בנוסף אליו חשודים 3 אנשים נוספים במעורבות באירוע, כולם תושבי רהט, והם יובאו מחר לבית המשפט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם. שתי מכוניות ברחו מהמשטרה במהלך המרדף שהסתיים בטרגדיה, והמשטרה מייחסת לחשודים שישבו במכונית הפוגעת עבירת רצח בצוותא. לעומת זאת, נגד החשודים שישבו במכונית השנייה מייחס המשטרה עבירות של סיכון חיי אדם ועבירות פחותות בחומרתן.

מתנדב משטרה עמיחי כרמלי נהרג בתאונה בראשון לציון (צילום: דוברות המשטרה)
מרדף שהסתיים בטרגדיה, זירת התאונה | צילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה את כולם וחקרה אותם בחדרים נפרדים, אך כולם טענו שאף אחד מהם לא אחז בהגה. אחרי שחוקרי המשטרה הטיחו בחשוד המרכזי שהם יודעים שהוא נהג ברכב שפגע בכרמלי ז"ל, הוא ענה. "אני לא נהגתי, אני רק זוכר שהיינו מסטולים. שתינו הרבה, אבל לא נהגתי, אני לא זוכר מי נהג".