"הרוגלה הסירה את עצמה": מנכ"לי משרד האוצר לשעבר, שי באב"ד וקרן טרנר, שנדהמו לגלות את שמם ברשימה הנעקבים, שלחו את המכשירים שלהם לבדיקה פרטית כדי לגלות - האם יש אצלם תוכנת רוגלה. מממצאי הבדיקה, שפורסמו הערב (ראשון) בחדשות 12, עולה כי קיימת סבירות גבוה מאוד שהמכשירים נפרצו: "לא רואים ממצאים שזה בהכרח NSO".

פרשת הריגול המשטרתי ב-N12:

• בהנחיית מנדלבליט: המשטרה עצרה זמנית את השימוש ברוגלה

 השאלות הפתוחות בפרשת הריגול המשטרתי

• ריגול אחרי אזרחים ובכירים? מה שחשוב לדעת על הפרשה

• מכתב המנכ"לים שהיו תחת מעקב: "השפלה קשה, להשמיד את החומרים לאלתר"

"לפני הנתונים שברשותנו, התנהגות המכשירים לא הייתה סטנדרטית באופן קיצוני וקיימת סבירה גבוהה מאוד שהמכשירים הודבקו ברוגלה/כלי ריגול", נכתב בממצאי הבדיקה. "הבדיקה הראשונית הראתה שהרוגלה אינה מותקנת עוד על המכשירים".

"נראה שהרוגלה הסירה את עצמה לפני כשבועיים", נכתב בנוסף. "אנחנו לא רואים ממצאים שמצביעים בהכרח על NSO בתור התוקף. יחד עם זאת, אנחנו לא שוללים אף כיוון כל עוד לא סיימנו את הבדיקה המלאה".

בשלב הזה, אף גורם בישראל, לא המשטרה ולא וועדת הבדיקה, לא לקח את הטלפונים של באב"ד וטרנר לבדיקה כדי להבין האם אותו גורם שהפעיל את הרוגלה הוא NSO או משטרת ישראל.

מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך הכחיש מוקדם יותר הפעלת יכולות ואמצעי ריגול משטרתיים לכאורה אחר אזרחים ישראלים. "ככל שידי כרגע מגעת, כל השמות שהתפרסמו ללא יוצא מן הכלל נבדקו לעומק על ידי המשטרה - לא היה ולא נברא", אמר. "כל מי שפוקח, פוקח על ידי צו. קשה להתמצא בין מבול הספינים - ומישהו ישלם על זה".