אם בהריון מתקדם ובתה נפצעו כתוצאה מפיצוץ רכב הבוקר (שלישי) ברחב כרמל ברחובות. מצבה של האם מוגדר בינוני-קשה ומצבה של הפעוטה קל. לא ברור אם השתיים שהו ברכב בזמן הפיצוץ או היו לידו. ההערכה הראשונית היא שמדובר במטען שהוטמן ברכבה. המשטרה פתחה בחקירה ונסיבות האירוע נבדקות.

גורמי החקירה אומרים שמדובר באישה נורמטיבית שלא מוכרת למשטרה. עם זאת, לבעלה יש עבר פלילי מלפני עשור, והמשטרה בודקת אם יש לכך קשר למקרה. "בשנים האחרונות הוא כבר לא היה על הרארדר שלנו ולא העסיק אותנו", סיפר ל-N12 גורם בכיר במשטרה. "אבל מעצם העובדה ששמו מטען כזה במכונית של אשתו, אנחנו בודקים אם זה קשור לדמויות שהיה בקשר עמן, שאנחנו מתייחסים אליהן גם בתקופה הזו וגם בעבר כמחוללי פשיעה משמעותיים ביותר באזור".

הפיצוץ התרחש בשכונת אחוזת הנשיא, אחת השכונות היוקרתיות בעיר, שצמודה למכון ויצמן. אל המקום הוקפצו כוחות גדולים, בין היתר גם חבלנים שמנסים להבין עכשיו מה גרם לפיצוץ של הרכב. החוקרים בודקים גם את האפשרות שמדובר בטעות בזיהוי כחלק ממלחמות עבריינים. שוטרי תחנת רחובות, חבלן משטרה וחוקרי הזיהוי הפלילי הגיעו למקום במטרה לבצע סריקות ואיסוף ממצאים לבחינת הרקע והנסיבות.

אישה ופעוטה נפצעו בפיצוץ רכב ברחובות (צילום: רחובות ניוז)
זירת האירוע | צילום: רחובות ניוז

ממד"א נמסר כי הדיווח על האירוע התקבל בשעה 8:01. חובשים ופראמדיקים העניקו טיפול רפואי לאישה כבת 29 שהייתה בהכרה, ומצבה מוגדר בינוני עד קשה, עם חבלה רב מערכתית. החובשים טיפלו גם בפעוטה, כבת שנה וחצי, ומצבה מוגדרה קל עד בינוני וסובלת מחבלה בראש. השתיים פונו לבית החולים קפלן.

חיה, דיירת בבניין שהפיצוץ אירע ממש מתחתיו, סיפרה ל-N12: "זה מפחיד מאוד, לא נעים והגיע הזמן שישימו על כל העבריינים האלה יד. שמעתי את הרעש של הפיצוץ, שמעתי בום רציני, הכל רעד, ולא הבנתי מאיפה זה. בהתחלה חשבתי שזה מהמרכז המסחרי שבונים, עד שאצלנו בוואסאפ כל הדיירים החלו לכתוב והבנו מה קרה. חלילה הבניין היה יכול להינזק – זה היה עוד יותר גרוע".

חובשים בכירים במד"א, שאהדי אלשמאלי וארז כהן, סיפרו: "כשהגענו למקום, ראינו רכב מפורק, סמוך לרכב שכבה אשה כבת 29 בהכרה היא סבלה מחבלה רב מערכתית, בזרועות אחד האנשים הייתה תינוקת כבת שנה וחצי בהכרה עם חבלה בראש. הענקנו להם טיפול ראשוני מהיר העלנו אותם לאמבולנס ופינינו אותן לבית החולים כשמצבה של האשה בנינוני עד קשה והתינוקת קל עד בינוני".

יהונתן ססי, חובש איחוד הצלה שהגיע לזירה, סיפר: "מדובר בזירה קשה מאוד, הרכב היה שרוף. הפצועות היו שרועות מחוץ לרכב. יחד עם חובשים נוספים של איחוד הצלה הענקתי להם סיוע רפואי מציל חיים ולאחר מכן הם פונו בניידות טיפול נמרץ לבית החולים להמשך טיפול".

בית החולים קפלן עדכן כי מצבה של האישה מוגדר בינוני עד קשה, אבל יציב והיא בהכרה מלאה. היא סובלת מפציעה קשה ברגל והועברה לחדר ניתוח. כמו כן, בוצעה הערכה על ידי רופאי נשים לגבי מצב העובר, ובשלב זה נראה שמצבו יציב. לאחר הניתוח האורתופדי תתבצע הערכה נוספת.