בסניף פתחון לב בראשון לציון מתמודדים בתקופה האחרונה עם תוקף סדרתי שנכנס למקום, מתפרע ואף הביא לפציעתם של אחת ממבקשות הסיוע ושומר מבוגר. "אני פונה למשטרת ישראל ומבקשת את עזרתכם - אנא סייעו לנו למנוע את הפגיעה הבאה", אמר ל-N12 אלי כהן, מנכ"ל הארגון.

הפעם הראשונה שבו אותו אדם התפרץ לסניף הייתה בשבוע שעבר, בשעת לילה מאוחרת. אותו אדם, הגיע למרכז הסיוע של פתחון לב בראשון לציון וביקש לקחת בגדים שיועדו לתרומה – זאת בזמן שהסניף היה סגור.

השומר שעבד באותו הערב ראה את מצוקתו של האדם ואישר לו לבחור בגדים ולקחת אותם כתרומה. אך  במהרה האירוע קיבל תפנית אחרת לגמרי כשאותו אדם החל להשתולל ולהתפרע. באירוע שלקח מספר דקות, השומר ניסה לעצור אותו מספר פעמים ולסלק אותו מהמקום - אך הפורץ תקף אותו פיזית ושבר את אפו. השומר המבוגר ופתחון לב הגישו תלונה רשמית במשטרה נגד התוקף, בליווי תיעוד התקיפה ממצלמות האבטחה.

השבוע התוקף חזר בשנית. בשעת לילה הוא שב למרכז הסיוע, אסף מספר פריטי ביגוד ולבסוף תקף באלימות מבקשת סיוע שעמדה לידו וגרם לפציעתה, למרות שלא עשתה לו דבר ולא מנעה ממנו את לקיחת הביגוד.

"אנו בארגון מציבים את לקוחותינו, מבקשי הסיוע, בעדיפות ראשונה ומציעים להם מגוון רחב של שירותים - בניהם גם הביגודיות שלנו", מציין אלי כהן, מנכ"ל ארגון פתחון לב, "לצערי, נתקלנו לראשונה ב'פתחון לב' באירועי אלימות חוזרים ומצערים מצד אדם אשר הענקנו לו בשמחה ביגוד - אך פגע ללא סיבה במאבטח ובמבקשת סיוע. אני פונה למשטרת ישראל ומבקשת את עזרתכם - אנא סייעו לנו למנוע את הפגיעה הבאה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי האירוע נמצא בחקירה וכי נעשו מספר רב של פעולות חקירה עד כה.