אם התייצבות בבית המשפט באחד ההליכים המתוקשרים ביותר בשנים האחרונות אינה מספיקה, עד המדינה בתיק 4000 ניר חפץ נאלץ להתמודד בימים האחרונים גם עם איומים על חייו, על רקע תחילת עדותו שלשום (שני) במשפט נתניהו. בעקבות מחאות חריפות נגדו מחוץ לכותלי בית המשפט, שכללו גם קריאות למותו, העביר חפץ מידע מדויק על האדם שאיים עליו – אך הנושא לא טופל וחפץ התבקש להגיש במסודר תלונה במשטרה.

סיקר נרחב ב-N12

בתיעוד שחשפו כאן תאגיד השידור הישראלי, כמה מתומכי נתניהו השמיעו קריאות נגד חפץ – שכללו גם איומים על חייו: "השטינקר הזה שהולך לעדות, ניר חפץ, צריך למות". חפץ לא נותר אדיש לאיום המפורש, ביצע "תחקיר" משלו והשיג את פרטיו האישיים של המאיים: שמו, מספר הטלפון ומספר הרכב שלו. עם הפרטים הללו פנה חפץ לקצין האחראי על כך, בתקווה שהאירוע יטופל ושזרועות אכיפת החוק יגיעו אל אותו אדם שאיים עליו.

אולם נראה שהתהליך לא התקדם כפי שציפה חפץ, שטען שמבדיקה שערך אחרי כמה ימים, גילה שלא נעשה דבר עם הפרטים שהעביר. יתרה מזאת, הוא אף התבקש לפנות עם המידע למשטרה ולהגיש תלונה על איומים.

במשטרה טענו ש"מיד עם קבלת המידע על אודות האירוע וטרם הגשת המידע בנושא, היחידה האחראית בלהב 433 ביצעה כמה פעולות לצורך זיהוי החשוד ואיתורו", ואף עיכבו אדם לחקירה באזהרה בחשד לאיומים. עם זאת, חפץ עדיין נדרש להגיש תלונה באופן רשמי, אך בשלב זה הוא לא מתכוון לעשות זאת.