שלושה גברים ובהם שניים בני 64 ו-32 נעצרו הלילה (שני) בחשד למעורבות בהריגה של צעירה בת 26 בסוף השבוע האחרון. החשד נגד אחד הגברים, שייח' בדואי מתל שבע הוא הריגה, והחשד נגד השני, רופא מבית חולים בדרום הוא שיבוש החקירה. בעלה של הצעירה חשוד גם הוא בגרימת מותה ובשיבוש חקירה. במהלך היום יובאו שלושת החשודים להארכת מעצר.

אירוע ההריגה היה חריג בפני עצמו. בת 26 שחשה ברע הגיעה לטיפול אצל שייח' שעוסק בכשפים, ושפתח בטקס גירוש שדים. במהלך הטקס, כחלק ממעשיו של השייח', התמוטטה הצעירה ומתה. על פי החשד, רופא, בן משפחתה של הצעירה, הוזעק למקום. הצעירה הועברה למרפאה מקומית ביישוב בתל שבע, ושם נקבע מותה. 

בתחילה, גורמי הרפואה חשבו שזה דום לב, לא היו סימני אלימות על הגופה. אתמול חלה תפנית בחקירת האירוע לאחר שהתברר שהצעירה הייתה בטיפול אצל השייח', ועל פי החשד הוא ביצע מעשה שגרם למותה. הבעל והשייח' נעצרו מיד לאחר התחזקות החשדות, וגופת הצעירה הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר. 

עו"ד מוטי יוסף (צילום: באדיבות המצולם)
עו"ד מוטי יוסף | צילום: באדיבות המצולם

השיח' טוען מצידו שהכול התנהל כשורה. היא הגיעה אליי לטיפול, לא היה שום דבר חריג בהתחלה", הוא טוען. "היא שכבה על המיטה והתחלנו לקרוא פסוקים מהקוראן כחלק מהטיפול. לפתע היא התחילה לרעוד, הזעקתי מייד רופא".

פרקליטו של בעלה של האישה, עו"ד מוטי יוסף, מסר: "מרשי אינו יודע מה אירע במהלך הטיפול מלבד העובדה שהוא הכניס אותה לטיפול בחיים ולמרבה הצער היא יצאה ללא רוח חיים. אין לו שום קשר למותה. מדובר בטרגדיה".

סיף אל-עטרש, הגיס של האישה שמתה במהלך הטקס ואח של בעלה של האישה אשר נעצר אף הוא, אמר: "אני לא מבין איך אחי אשם. היא לא הרגישה טוב והוא לקח אותה לטיפול. הוא היה בהמתנה מחוץ לחדר בזמן שהשיח' טיפל. אנחנו מבינים שהוא חנק אותה בטיפול – היא נכנסה חיה ויצאה מתה".

"כל המשפחה שלנו במצב רע", הוסיף אל-עטרש. "אחי נכה ומצבו רע בגלל מות אשתו. זה מזעזע, היא לא הרגישה טוב והלכה לטיפול. אבל אני לא מבין למה צריך לחנוק בטיפול?".