"עשית לו משפט שדה":  קצין המודיעין בכלא גלבוע שהודח לאחר פרשת בריחת האסירים בספטמבר האחרון - ומאז חזר לתפקידו לאחר שהתיק נגדו נסגר בשל היעדר ראיות מספיקות - תוקף בחריפות את נציבת שב"ס, רב-גונדר קטי פרי. במכתב ששלח היום (שישי) פרקליטו של הקצין, עו"ד אייל בסרגליק, לפרי ולפרקליט המדינה עמית איסמן, הוא טוען כי הדחתו הייתה ניסיון להפוך אותו לשעיר לעזאזל בפרשה. 

"החלטתך השגויה בעליל לפתוח בהליך הדחה, לא פחות, נובעת מרחשי התקשורת, ניסיון לרצות תוכנית טלוויזיה", כתב עו"ד בסרגליק. "הרינו להזכיר כי ברורה העובדה כי הינך מצויה בניגוד אינטרסים חמור בקבלת ההחלטה. רק לאחרונה עמדת בראש המערכת בעת שאופשרה בריחת ששת אסירים ביטחוניים מכלא גלבוע, אסירים מסוכנים ושפוטים למאסרי עולם". "מדוע בחרת לעשות למרשנו משפט שדה ולגזור בעניינו דין אחד – בעודך מבקשת עבור עצמך, למרות המחדל הבטיחותי החמור ביותר, שאירע בראשותך, שלא להישפט הן ציבורית והן מעשית בשלב זה?", תוהה פרקליטו של קצין המודיעין במכתב - ומאשים: "הניסיון הנואל להסיט את האש ממחדל בריחת המחבלים, לעבר הפיכתו של מרשנו לשעיר לעזאזל - לא יצלח". "נזכיר עוד כי כל הנושא התעורר על ידי מפקד כלא גלבוע, גונדר משנה פרדי בן שטרית, אשר טען בפני הוועדה כי 'את סימנת אותו והפלת עליו את האחריות לבריחת האסירים', או אז – החל הוא, אשר לא היה מפקד כלא גלבוע באותה עת, לספר סיפורי בדיות, אשר אינו בידיעתו,, כדי להסיט את האש ממנו", הוסיף. 

"ההתעלמות מכך, לאור הנסיבות, מובילה למסקנה חד משמעית כי החלטתך להדיח את מרשי מהווה פגם מהותי וקשה בכללי הצדק הטבעי, עיוות דין חמור והתעלמות מוחלטת מזכויותיו כקצין מודיעין מוערך אשר הציל חיי רבים בשב"ס", סיכם. "אין שום דבר שהתחדש בתקופה מאז שנסגר תיק החקירה לאחר בדיקה ארוכה שהייתה על ידי יחידת חקירות סוהרים", אומר עו"ד בסרגליק, "במקום לקחת ולבדוק אם יש משהו חדש ולראות את האמת, שמדובר בהסטת אש פראית מהמחדל של בריחת המחבלים לכיוונו של קצין המודיעין שאין לו שום רבב במעשיו, פרקליט המדינה מורה על פתיחת חקירה דרך העיתונות".

עו"ד אייל בסרגליק (צילום: ליאת מנדל)
עו"ד אייל בסרגליק | צילום: ליאת מנדל