גל אוחובסקי נחקר היום (שני) במשטרת תל אביב בחשד לעבירות מין, חודש לאחר שנפתחה חקירה בעניינו - בעקבות תלונה שהוגשה על עבירות מין ומיוחסת לכאורה לאיש התקשורת והיוצר. בתגובה על כך, הבהירו בסביבתו של אוחובסקי כי הוא ישתף פעולה עם החקירה.

"המשטרה עיכבה הבוקר לחקירה גבר מת"א בחשד לעבירות מין שביצע באחר לפני מספר שנים. המשטרה פתחה לפני מספר שבועות בחקירה עם קבלת תלונה בחשד לעבירות מין שביצע גבר מת"א באחר במפגשים שהיו בין השניים לפני מספר שנים. הבוקר שוטרי מרחב ירקון עיכבו את החשוד, בשנות ה-60, לחקירה בתחנת המשטרה. החקירה נמשכת", נמסר בהודעת המשטרה.

גל אוחובסקי (צילום: יוסי אלוני, פלאש/90 )
גל אוחובסקי | צילום: יוסי אלוני, פלאש/90

"מיד כאשר נודע לי, בחרתי להתנצל", כתב אוחובסקי לפני כחודש. "האחריות המוטלת עליי היא כפולה ומכופלת. מעולם לא התכוונתי לפגוע באיש ואני מבקש סליחה ישירה, כנה וטהורה ממי שחש אי נוחות או מבוכה או אכזבה ממני. כל מפגש מיני תואם מראש ככזה, וככל הנראה, בלהט התשוקה האנושית לא הייתי קשוב כנדרש לתחושות הצד השני ואני כואב זאת".

העדות של ג' נגד אוחובסקי: "אמרתי מלא פעמים לא, לא עניין אותו"

בכאן 11 פרסמו אז עדות של ג', שטען שאוחובסקי שידל אותו למגע מיני והפעיל אלימות לפני 14 שנה, באחד המפגשים שאליהם הגיע אוחובסקי לטיפול הוליסטי כמטופל. "כבר בטיפול הראשון הוא שלח ידיים. אמרתי לו 'די, מספיק'. פעם אחת הוא פשוט נתן לי סטירה. הוא יצר לי תלות כלכלית בו", טען. הוא סיפר כי החליט לספר את סיפורו לאחר שצפה בתחקיר: "נפל לי האסימון". בכאן 11 נאמר שעדותו מגובה במכונת אמת ובעדות של חברתו, ששמעה על האירוע בזמן אמת.

המקרה המדובר התרחש כש-ג' היה מטפל הוליסטי בתחילת דרכו, אז בן 27, ואוחובסקי הגיע אליו דרך מודעה באינטרנט. "כבר מהטיפול הראשון הוא ניסה לגעת בי", סיפר ג'. "אני מנסה לחמוק ממנו, לעבור לצד אחר. אני אומר לעצמי 'לא נעים לי מהאיש הזה'. במהלך הטיפול הוא היה אומר לי 'בוא נעשה בודי מסאז', יש לך גוף מדהים. אמרתי לו שלא. די, מספיק, יש לי ערכים. אמרתי לו מלא פעמים לא – וזה לא עניין אותו".

לדבריו, "הוא היה צריך לשלוף אותי משם ובמקום זה הוא רק רצה להיות הלקוח". הוא אף סיפר על אלימות פיזית: "פעם אחת הוא פשוט תפס אותי, זה התחיל לגרות אותו. הוא הרים עלי את היד, הוא פשוט נתן לי סטירה ואמר 'אני חייב לגמור, אני חייב לגמור'. אחרי הסטירה הזו פשוט התעוררתי. אמרתי לעצמי 'יש לך בעיה'. הוא אמר לי 'אל תספר על מה שקורה כאן בטיפול".

גם יותם הכהן, בחור בשנות ה-30 לחייו שמתגורר כיום בקליפורניה, סיפר בחודש שעבר בשיחה עם N12 על סיטואציה מינית קשה שעבר עם אוחובסקי: "הוא ניצל את חוסר הנעימות וחוסר היכולת שלי 'ליצור סצנה' ולעצור". הכהן הבהיר שאומנם מדובר בסיטואציה קשה, אך היא לא מוגדרת במישור הפלילי.

לתחושתו של הכהן, אוחובסקי לא רק התעלם מרצונות הפרטנר שלו, אלא יצר במכוון ומינף סיטואציות לא נעימות, "שבהן אני עכשיו שצריך לעצור עכשיו ולהגיד 'די, זה לא נעים לי, מה אתה עושה'", כדי לקבל את מה שהוא רוצה. "זה דבר שבסיטואציות אינטימיות מאוד קשה להגיד במילים גם ככה, בפרט שהבנאדם שמולך הוא גל אוחובסקי", טען הכהן.

מטעמו של גל אוחובסקי נמסר: "כפי שהודענו מהרגע הראשון גל אוחובסקי יעמיד את עצמו וישתף פעולה באופן מלא עם כל תהליך בירור. מלוא התמונה תוכיח שלא בוצעה עבירה ולא נחצה הגבול הפלילי".